Notoricky známý podvodník opět loudí peníze z důvěřivých lidí…

Pardubice – Kdyby se vyhlašoval smolař roku, zcela jistě prvenství připadne sedmapadesátiletému muži, kterému asi tak pětkrát do týdne dojde benzín. Možná, že už jste ho potkali.

Vždy hezky pozdraví a představí se titulem inženýra nebo lékaře a požádá vás o pomoc. Historka je pokaždé stejná. Došel mu benzín, peněženku si zapomněl doma a požádá Vás o zapůjčení hotovosti s tím, že peníze vrátí. Samozřejmě, že je nevrátí.

Muž se pohybuje po celém městě, nejčastěji však na Dukle, na výpadovce směrem na Dražkovice a Chrudim, u nemocnice a párkrát byl zachycen hlídkami i v centru města.

Vzhledem k této osobě i jeho duševnímu stavu, prosíme občany, aby nepodlehli jeho historkám a odkázali jej s pomocí na strážníky. A protože poslední dobou se také pokouší stopovat jedoucí vozidla, přidáváme varování pro řidiče, aby zejména na výpadovce na Chrudim dávali pozor na muže, který v tmavém oblečení vstupuje do vozovky. 

Konečná, vystupovat!

Ententyky, dva špalíky, čert vyletěl z elektriky. V pardubické úpravě tahle známá říkanka vypadá tak, že čerti byli dva a vyletěli z trolejbusu. Dva muži ve věku 18 a 23 let se do sebe pustili náhodně, a to když si na zastávce Lexova ujasňovali pravidla cestování městkou hromadnou dopravou, konkrétně přednost při vystupování a nastupování.

Na jednání v rukavičkách nebyl stavěný ani jeden z mužů, takže došlo na filmové drama Pěsti ve tmě. To už ale na místo přijeli strážníci a rváče od sebe odtrhli. Aby si to muži nevyčítali, za hrubost dostali trest oba dva. Starší z dvojice se ale domů dostal až druhý den. V jeho dechu totiž strážníci zjistili 2,16 promile, takže následovalo střízlivění na záchytce.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

 
 
 • Jeden řidič pod vlivem alkoholu, druhý pod vlivem amfetaminu…
 • Pardubice – Dvě noci a dva řidiči pod vlivem. Ten první pod vlivem alkoholu usedl za volant v sobotu, druhého hlídka

   
   
 • Policie ČR pátrá: Z místa nehody odjel…
 • Pardubicko – V pondělí 3. ledna 2022 v 5:35 hodin v Holicích na silnici I/36 v prostoru okružní křižovatky ulic Holubova, Bratří Čapků, Hradecká

   
   
 • Východočeské divadlo Pardubice bude po dvou letech znovu hostit GRAND Festival smíchu…
 • Pardubice – Po loňské covidové přestávce se Východočeské divadlo Pardubice opět chystá na start tradičního lednového GRAND Festivalu smíchu, jehož

   
   
 • Terminál B postaví společnost BAK…
 • Pardubice – Pardubice znají firmu, která pro město postaví dopravní terminál pro meziměstskou autobusovou dopravu. Ve veřejné soutěži na stavbu

   
   
 • Strážníci vezli domů 14letého bruslaře. Probořil se ledem…
 • Pardubice – Mysleli jsme, že nemusíme upozorňovat na samozřejmé věci, ale přesto veřejnost důrazně varujeme: Nevstupujte už na led. Do