Nezodpovědní řidiči za volantem s alkoholem v krvi…

ORLICKOÚSTECKO – Za uplynulé období máme zaznamenaný zvýšený počet dopravních nehod, za kterými stál alkohol.

V pátek 1. února 2019 ve čtyři hodiny ráno boural dvacetiletý řidič v obci Česká Třebová.Dvacetiletý muž na jednom ze sídlišť měl nabourat s osobním vozidlem Nissan Primera do zaparkovaných vozů Škoda Fabia a Ford Focus. Při jízdě patrně nepřizpůsobil rychlost, s nissanem dostal smyk, ve kterém přejel do protisměru a tam narazil do stojící fábie, kterou posunul na focuse. Na místě nehody však nezůstal. Vypátrali jsme ho až v jeho poškozeném zaparkovaném voze. Dechovou zkouškou na alkohol jsme mu naměřili 0,78 promile alkoholu v dechu. Škoda byla na všech zúčastněných vozidlech předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun.

Druhého druhý ve dvě hodiny boural v katastru obce Česká Třebová devětatřicetiletý řidič rovněž zřejmě pod vlivem alkoholu. Muž s osobním automobilem Dacia Logan, také přejel do protisměru, kde mimo komunikaci narazil do vzrostlého stromu. Řidič na místě vozidlo uzamkl a odešel domů. Událost nám oznámil až druhý den ráno. Dechová zkouška na alkohol byla v tu dobu pozitivní, s naměřenou hodnotou 0,28 promile alkoholu v dechu. Škoda na dacii byla vyčíslena na 50 tisíc korun.

Dopravní nehoda Česká Třebová s alkoholem
« 1 z 3 »

Téhož dne krátce před půl osmou hodinou večerní havaroval dvaačtyřicetiletý řidič cizí státní příslušnosti na silnici mezi obcemi Hrádek a Sloupnice. Cizinec při průjezdu levotočivé zatáčky s vozidlem Škoda Felicia zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy, přejel do protisměru a mimo komunikaci s ní narazil do dvou stromů. Nárazem byl vůz odhozen zpět na komunikaci, kde zůstal převrácen na boku. Zraněný řidič musel být hospitalizován v nemocnici, kde jsme mu naměřili 1,90 promile alkoholu v dechu. Škoda je vyčíslena na 15 tisíc korun.

V pondělí 4. února 2019 nebyla situace jiná, tentokrát při dopravní nehodě v Lanškrouně. Pětapadesátiletá řidička osobního auta Škoda Octavia jedoucí po silnici I/43 se krátce po šesté hodině podvečerní z dosud nezjištěných příčin střetla s čtyřiačtyřicetiletým řidičem jedoucím s chevroletem do křižovatky z ulice 28. října. Na místě jsme u obou provedli dechové zkoušky na alkohol, u řidiče s výsledkem negativním, u řidičky s naměřenou hodnotou 1,94 promile alkoholu v dechu. Škoda na dopravních prostředcích je 80 tisíc korun.

Všem řidičům jsme zadrželi řidičské průkazy a další jízdu zakázali.

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •