Nezletilý pašoval drogy…

Orlikoústecko – Pardubičtí celníci zajistili téměř půl kilogramu marihuany, několik dávek našli dokonce u šestnáctiletého mladíka.

Hlídka celníků Celního úřadu pro Pardubický kraj zastavila před několika dny na Orlickoústecku automobil, v němž cestovaly čtyři osoby. Na obligátní otázku, zda nevezou drogy, nezdaněný tabák nebo alkohol, svorně odpověděli že nikoli. Nervózní chování osádky však vzbudilo podezření celníků.

Prověřili zavazadlový prostor a interiér vozidla a našli igelitovou tašku se sušenými částmi rostlin, jež voněly a vypadaly jako marihuana. K vlastnictví se přihlásil dvaadvacetiletý muž, který auto řídil. Celníci poté vyzvali zbylé pasažéry, aby ukázali obsah svých zavazadel. Pozitivní nález zaznamenali u šestnáctiletého cestujícího, jenž z „ledvinky" vyndal několik zatahovacích sáčků s podobnou sušinou.

Celkové množství zadržené drogy čítalo 483,6 gramů. Oba delikventy si převzala Policie ČR k dalšímu šetření, neboť je kompetentní v oblasti omamných a psychotropních látek zadržených v tuzemsku.

Pardubičtí celníci při kontrolách nachází marihuanu pravidelně, ovšem poprvé odhalili drogy u osoby mladší 18 let.

Zdroj a foto: Celní úřad pro Pardubický kraj