Nepropásněte poslední měsíc Cyklostezek i soutěže o horské kolo!

Orlickoústecko – Léto pomalu končí, ale stále máme čas si před nadcházejícím podzimem pořádně „dobít baterky" díky oblíbeným Cyklopeckám. Kromě výletů po krásách východních Čech se navíc stále můžete zapojit do soutěže a vyhrát třeba horské kolo. Akce trvá do 30. září a trasy si můžete vybírat podle zajímavých míst i fyzické náročnosti.

Cyklopecky Východní Čechy 2022 nabízejí tradičních 15 tras různé náročnosti a délky. Mezi méně náročné patří trasa Pardubickem za zvířectvem (40 km) nebo trasa Za rytířem Toulovcem (37 km). Ke středně náročným patří trasa Kolem východočeského Karlštejna (32 km), k náročným zase trasa Z Dolní Moravy do Stříbrnic (29,6 km). „Smyslem soutěže je představit méně známé, avšak též krásné atraktivity našeho kraje a aktivní pohyb na čerstvém vzduchu," uvedl Alexandr Krejčíř, radní pro cestovní ruch Pardubického kraje.

Podmínkou zapojení do soutěže je získání alespoň pěti razítek z různých tras do hrací karty. Na každé trase jsou minimálně dvě razítkovací místa. Výherce losujeme z těch, kteří odeslali správně vyplněné karty. Hlavní cenou je horské kolo Kross v hodnotě 20 tisíc korun, dále jsou to hodnotné poukazy na krásné pobyty ve východních Čechách, dárkové předměty a vouchery.

Všechny informace o soutěži, hrací karta a popis tras včetně zajímavostí jsou na webových stránkách www.cyklopecky.info. Soutěž má také svůj FB facebook.com/cyklopecky.

Soutěž organizuje Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s Královéhradeckou krajskou centrálou cestovního ruchu, Pardubickým a Královéhradeckým krajem a oblastními destinačními managementy obou krajů.

Hlavními partnery soutěže jsou Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism (www.kudyznudy.cz) a BIKEMAX , s.r.o.

Autor: PhDr. Zuzana Nováková
Zdroj a foto: Pardubického kraje