Neporazitelní Waynes triumfovali na domácí půdě…

Pardubice – Poprvé za šest let mezinárodního softbalového turnaje Sláva Hosana získal nejcennější trofej pořádající tým Waynes Pardubice. Ve Svítkově se na třech travnatých hřištích potkalo 12 týmů ze čtyř evropských zemí. Waynes mezi dvěma stovkami softbalových nadšenců ale nenašli přemožitele.

„My máme velké štěstí, že máme hráče, kteří hru berou vážně, kteří chtějí hrát slowpitch na té nejvyšší úrovni. Máme trenérský tým, který připravil náš tým do začátku sezony naprosto skvěle," pochvaluje si uplynulý víkend předseda klubu Waynes Pardubice, Tomáš Rambousek.

„Wayni", jak si tým přezdívá, předvedli opravdu soustavně vynikající výkon. Za dva dny odehráli sedm zápasů; v jednom remizovali, ve všech ostatních ale drželi vítězné skóre s přehledem pod kontrolou. Homerunovým hattrickem se blýskl v zápase proti britským Sharks slowpitchovému světu již dobře známý „homerunář" Jakub Procházka. Při třetí úspěšné trefě přes celý plochodrážní stadion přišel Procházkovi potřást rukou dokonce sám soupeřův nadhazovač. Linda Rambousková několikrát překazila soupeři skórování, když chytila nebezpečné odpaly v běhu dozadu. Tým fungoval spolehlivě a sebejistě, neměl žádný slabý článek.

„V létě odcestujeme do Itálie bojovat o titul evropského klubového šampiona, v podstatě na softbalovou ligu mistrů. Máme samozřejmě medailové ambice a tenhle turnaj potvrdil, že naše cíle nejsou přemrštěné. Jestli dokážeme na evropském poháru fungovat tak, jako o uplynulém víkendu, můžeme porazit kohokoli a stát se nejlepším klubem Evropy," říká nadšený hlavní trenér Waynes Pardubice, Jakub Procházka.

Cesta za historicky prvním vítězstvím na prestižním evropském turnaji v softbalové disciplíně, ve které proti sobě nastupují smíšené týmy, ale nebyla jednoduchá. Kromě předvedení těch nejlepších herních dovedností se museli Pardubičtí postarat také o organizaci a bezproblémový chod celé akce. V pauzách mezi sportovními výkony tak ještě převáželi zahraniční týmy mezi hřišti, zapisovali výsledky, nebo fotografovali. Podle účastníků turnaje zvládli domácí organizaci na výbornou. „Vše proběhlo úplně perfektně, zahráli jsme si proti týmům, které bychom jindy neměli šanci potkat, byla tu skvělá atmosféra, krásné počasí, staráte se o turnaj tak, jak se to u nás nedělá. Nenapadá mě nic, co bych vylepšil," podělil se o nadšení z víkendu plného slowpitche Adam Collins z britského týmu Fuzzy Ducks.

Dobrá pověst turnaje se nyní rozšiřuje až za Evropské hranice. O příští ročník turnaje Sláva Hosana se zajímají například týmy z Kanady. Za rok opět tedy se bude na co dívat. A „Wayni" budou mít cíl jasný – obhájit!

Zdroj a foto: www.softball.cz