Nenechávejte uvnitř vozu své ratolesti ani zvířata

KRAJ – Každý rok, s příchodem teplých dnů, musí bohužel strážníci, ale i hasiči řešit nezodpovědné chování rodičů či majitelů psů. Několikrát za léto zasahujeme u malých děti či zvířat, která zůstala zavřená v autech. Majitelé či rodiče pak často tvrdí, že si jen na „chvilku" odskočili, ale už si neuvědomují, že stačí jen pár minut a interiér auta se promění v pec.

Celkový počet zásahů na otevření uzamčených automobilů v období od 1.ledna do 28. června 2022 je 42. Z toho ve 12 případech se jednalo o otevření dveří, kde uvnitř bylo dítě či děti a v dalších pěti případech se jednalo o otevření, kde se nacházeli psi či pes. 

Pamatujte, že dítě se samo pomoci nedovolá. Jen v průběhu června jsme mohli slýchat z médií, že ve světě nechali rodiče v zamknutém autě své děti. Takové případy bohužel skončily fatálně. Každá minuta v zavřeném autě je kritická a lidé mají velmi často zkreslenou představu o tom, kolik času v obchodech strávili. Prosíme, nenechávejte uvnitř vozu své ratolesti ani zvířata.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto:HZS Pardubického kraje