Nemocnice Pardubického kraje ocenila nejkvalitnější diplomovou práci…

Pardubice – Zvládnout studium při práci na plný úvazek není nic jednoduchého a leckdo ho ještě před cílem vzdá. To však není případ zdravotní sestřičky z dětského oddělení Pardubické nemocnice Andrey Benešové, která nejen úspěšně dokončila magisterské studium, ale za svou diplomovou práci také získala ocenění od Nemocnice Pardubického kraje (NPK) za její mimořádnou kvalitu.

Na základě spolupráce s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice společnost NPK již druhým rokem ocenila nejkvalitnější diplomovou práci vypracovanou na zmíněné fakultě. Z návrhů předložených univerzitou vybírala nejlepší práci odborná komise složená z generálního ředitele společnosti, ředitele pro zdravotní služby a manažerky ošetřovatelské péče. Ti letos vybrali práci s názvem Hodnocení normotermie u operačních výkonů na ORL pracovišti.

Zjednodušeně řečeno se práce zabývá tělesnou teplotou pacientů během operace. Ta je důležitá jak pro samotný průběh operačního výkonu, předcházení možným komplikacím, tak i pro tepelný komfort pacienta,“ vysvětlila Andrea Benešová, která podle svých slov diplomovou práci zpracovávala zhruba rok. „Skloubit školu, práci a rodinný život bylo náročné, ale kolegové i nadřízení mi vycházeli vstříc,“ podotkla autorka. Ta za svou diplomovou práci dostala od Nemocnice Pardubického kraje ocenění ve formě finanční odměny ve výši 12 tisíc korun. „Byla jsem velmi mile překvapená, že úsilí a čas, který jsem nad prací strávila, byly takto oceněny. Je to povzbuzující,“ dodala zdravotní sestřička, která v Pardubické nemocnici pracuje od roku 2016.

Nemocnice Pardubického kraje ocenila nejkvalitnější diplomovou práci
« 1 z 3 »

Vzdělávání a odborný růst je v každé profesi velmi důležitý a ve zdravotnictví to platí dvojnásob. V rámci spolupráce s Fakultou zdravotnických studií proto chceme studenty za jejich píli ocenit a zároveň je motivovat,“ podotkl k předání ceny generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Loňský rok ve znamení neurologie

V minulém roce Nemocnice Pardubického kraje udělila cenu za nejlepší diplomovou práci poprvé. Získala ji Kristýna Juříčková, zdravotní sestra z neurologického oddělení Pardubické nemocnice, za práci s názvem Využití nástrojů pro hodnocení bolesti u pacientek s roztroušenou sklerózou mozkomíšní. „Na základě zpracovávání diplomové práce jsem po dokončení studia začala spolupracovat s MS Centrem, které funguje při Neurologické klinice Pardubické nemocnice a zaměřuje se právě na pacienty s roztroušenou sklerózou,“ svěřila se Kristýna Juříčková s tím, že od nového akademického roku začne na své alma mater, Fakultě zdravotnických studí Univerzity Pardubice, také vyučovat, do budoucna pak plánuje i studium doktorského programu. Samotné ocenění, které v minulém roce získala od NPK, podle jejích slov motivací k dalšímu akademickému působení nebylo, nicméně ji potěšilo: „Udělalo mi radost, že moje práce neskončila někde v šuplíku, ale měl zájem se na ni podívat i někdo další než jen lidé z fakulty,“ uzavřela Juříčková.

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje

  •  
  •