Některé opilé strážníci doslova i vyprošťovali…

Pardubice – Krom velkého množství krádeží byla další veličinou tohoto víkendu voda. Ale ta ohnivá.

Skolila například 73letou ženu, kterou za dveřmi svého bytu na rohožce našel majitel jednoho bytu v ulici Jana Zajíce. Cizí žena navíc začala být ihned po probuzení agresivní a ani přítomnost strážníků jí nijak nezklidnila. Po dechové zkoušce putovala k dospání na záchytnou stanici.

Nejvíce kritickým dnem se ukázala neděle, kdy strážníci dopravili na záchytnou stanici pět osob.

Například ženu, kterou nezachránilo ani opírání o jízdní kolo, ani soucitného kolemjdoucího. Ani jedno ji nedokázalo udržet na nohou. S hodnotou 3 promile skončila její pouť opět na záchytné stanici.

Dále to byl s 3,68 promile opilec na nádraží, opilý muž na zastávce v ulici Hradecká, který si k sobě masivním řetězem přivázal i svůj milovaný půllitr, který byl pravděpodobně z NDR. Zatímco muže alkohol zcela rozbil, skleněný půllitr vyvázl beze škod.

Jako tečku na závěr pak uvádíme případ opilého muže, kterého si strážníci museli vylovit jako jelena z příkopu. O pomoc je požádal zřízenec z nemocnice, který pod okny psychiatrické ambulance spatřil polonahého muže, jak se marně škrábe do kluzkého a příkrého svahu. Protože se však nejednalo o pacienta, ale zbloudilého opilce, požádal o pomoc strážníky. Ti za pomoci smotaného prostěradla nakonec muže z příkopu vylovili a po naměření hodnoty 2,17 promile bezpečně uložili na záchytné stanici.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •