Nejpřívětivější úřad v kraji mají Pardubice

Pardubice – Pardubický magistrát obstál v každoročním hodnocení přívětivosti radnic vůči klientům. V letošním roce obsadil v soutěži Ministerstva vnitra ČR Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností v rámci Pardubického kraje první místo. 

"To, že město Pardubice, respektive jeho magistrát získal toto ocenění opakovaně, svědčí o tom, že způsob práce a především komunikace s klienty úřadu a především uspokojování jejich potřeb, je správně nastaveno," okomentoval skvělé umístění pardubického magistrátu primátor Martin Charvát.

Přívětivý úřad je soutěží mapující stav přívětivosti a otevřeností obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Cílem soutěže je ocenit snahu představitelů měst a městských úřadů (úřadů městských částí Prahy) ve zvyšování přívětivosti úřadu vůči veřejnosti. Letošního sedmého ročníku soutěže se zúčastnilo 125 obcí s rozšířenou působností včetně několika městských částí Prahy, což je 55 procent z celkového počtu možných soutěžících. Přihlášené radnice odpovídaly na osm desítek dotazů týkajících se dostupnosti služeb, transparentnosti, komunikace, online nástrojů které město využívá, participace veřejnosti nebo udržitelnosti. V celorepublikovém hodnocení se umístil nejvýše Kolín před Libercem a Znojmem, v Pardubickém kraji je na předních příčkách za Pardubicemi Chrudim a Ústí nad Orlicí. 

"Jsem přesvědčen, že v našem případě se na vítězství podílí online komunikace úřadu s občany, nejde přitom jenom o rezervace na přepážky, ale magistrát s občany komunikuje prostřednictvím sociálních sítí nebo mobilní aplikace," doplňuje primátor Charvát. 

Do brožury příkladů dobré praxe, kterou na základě této soutěže MV vydalo, se mezi 23 počinů hodných následování dostaly i dva pardubické – projekt zřízení ordinace pro osoby ohrožené sociálním vyloučením a vzniku Pardubického podnikatelského inkubátoru zaměřujícího se zejména na projekty/startupy s inovativním potenciálem.

Autor: Nataša Hradní
Foto: redakce Pardubice ŽIVĚ
Zdroj: Magistrát města Pardubic