Nejen žáci prvních ročníků mohou užívat nové vybavení a zázemí školy…

Vysoké Mýto – Prvního září navštívil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek Integrovanou střední školu technickou ve Vysokém Mýtě. Kromě slavnostního aktu pasování žáků prvních ročníků si prohlédl pokračující rekonstrukci sociálního zařízení a také nové pomůcky a vybavení, které škola v poslední době pořídila. Mezi nimi je i nový traktor.

„Pardubický kraj dokončí během podzimu rekonstrukci sociálního zařízení spojenou s úpravou kanalizace za 3,3 milion korun. Jedním z důvodů této investice bylo i zvýšení počtu dívčích toalet, neboť skladba žáků se velmi výrazně za poslední roky změnila. Mám radost, že i obory jako je automechanik nebo karosářství lákají děvčata do vysokomýtské školy,“ sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Největším novinkou ve vybavení školy je nový traktor. „Tuto školní pomůcku zakoupila škola z evropských peněz s částečným přispěním Pardubického kraje za 1,5 milionů korun. Dále se mohou žáci těšit na čtyři nové 3D tiskárny a svářečské vybavení. To bude sloužit nejen žákům technické školy, ale i dalším ze stavební školy ve Vysokém Mýtě. Škola také pořádá rekvalifikační kurzy pro zaměstnance výrobního sektoru a to zejména z firmy IVECO,“ informoval Bohumil Bernášek.

„Do nového školního roku jsme také provedli několik stavebních úprav. Ty se se týkaly kabinetu anglického jazyka, opraven byl i vstup do školy, recepce a studijní oddělení. Studenti si také v anketě přáli vylepšit posilovnu, a tak jsme ji pro velký zájem rozšířili a zlepšili i s ohledem na hygienické požadavky. Naše škola podporuje sport a zdravotní životní styl a proto jsme také zrekonstruovali multifunkční venkovní hřiště,“ sdělila ředitelka školy Jitka Jiskrová.  

Nejen žáci prvních ročníků mohou užívat nové vybavení a zázemí školy
« 1 z 5 »

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •