Nejdříve se vylepšil maskou, později alkoholem

Pardubice – Nejdřív v masce, potom namol. Takový byl víkendový výstup třiatřicetiletého bezdomovce. Nejprve v masce děsil své okolí před budovou pardubického nádraží. Svůj výstup podtrhl i vulgárními výrazy, kterými častoval kolemjdoucí.

Strážníci muže s maskou, již staženou  na temeni hlavy, nalezli v nedalekém supermarketu. Muže poučili o nevhodnosti jeho chování a po omluvě, kterou pronesl, se zdálo, že sdělení pochopil. Jak se ukázalo, ne tak úplně. Bílou masku sice dal stranou, ale rozhodl se, že se upraví jinak, po svém. Alkoholem. Stačili mu dvě hodiny a strážníci opět vyjížděli k tomuto muži, který znova urážel své okolí sprostými nadávkami. Už při prvotním pohledu na klátící se postavu bylo jasné, že je muž pod vlivem alkoholu. Potvrdila to i dechová zkouška s výsledkem 3,34 promile. Následoval převoz na záchytku a žádoucí vystřízlivění.

Dalším nocležníkem v tomto lékařském zařízení byl i muž (44), který v obchodě ukradl láhev vodky. Vzhledem k tomu, že jeho tělem při akci kolovalo 2,66 promile alkoholu, je jasné domyslet si, že si při krádeži počínal jako slon v porcelánu. Ostraha zareagovala rychle, takže lahev zůstala zavřená a zbytek už byl na strážnících. Dechová zkouška, záchytka, střízlivění a pokuta v příkazním řízení. 

Když nestačí alkohol, přidejte drogy. Cirkus je zaručen

Někdo si dopřeje nadílku i v adventu. Začneme osmnáctiletým mladíkem. Jak jeho večírek začal, netušíme. U jeho konce už ale asistovali nejen strážníci, ale i záchranka a rodiče. Krátce před půl šestou ranní přijali strážníci oznámení na muže, který sedí nahý ve Štefánikově ulici. Strážníci promrzlého, nahého a zasněženého mladíka skutečně našli, stejně tak i jeho oblečení, které leželo kousek od něj.  Mladíka zabalili do termofolie a do příjezdu záchranky jej usadili do tepla služebního vozu. Mezitím hlídka zjistila, že muž je nejen pod vlivem alkoholu i jiných návykových látek. Mladík s drkotajícími zuby přiznal požití LSD i kouření marihuany. Jeho vánoční večírek tak skončil v nemocnici, kam jej převezla záchranka. O tom, že syn domů nakonec nedorazí, vyrozuměli strážníci i rodiče. Velké poděkování náleží oznamovateli. Jen díky jeho všímavosti i duchapřítomnosti tento příběh skončil šťastně. 

Mladická nerozvážnost ovšem ten den postihla i dalšího jedince. Byl jím třicetiletý muž, který posilněn alkoholem i stimulanty ztropil pozdvižení v klubu. Přítomné hosty urážel a fyzicky je napadal. Jakmile zjistil, že personál zavolal policii, z podniku odešel. Ne však na dlouho. Restauraci oběhl a použil druhý vchod. I za přítomnosti strážníků hodlal pokračovat ve své krasojízdě urážek a fyzického útoku. Zákonné výzvy nevnímal, proto strážníci přešli k důraznější domluvě a za pomocí hmatů a chvatů skončil agresor v poutech. Po provedení dechové zkoušky i orientačního testu na drogy, byl muž převezen na záchytku, kde setrval až do odeznění akutní intoxikace. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice