Nehod motocyklistů přibývá

Pardubicko – Kdo by alespoň jednou v životě nesnil o projížďce na motorce. Volná jízda za slunného počasí byla a stále pro mnohé je symbolem svobody. Bohužel právě motorkáři jsou často těmi nejméně šťastnými účastníky dopravních nehod. S jízdou na motocyklech se pojí nejhorší zranění, velmi často smrtelná.

S přicházejícími jarními teplotami je na silnicích vidět stále více motorkářů a samozřejmě i jejich dopravních nehod. Často k nehodám přispívá, zvláště na jaře a na podzim, špatná viditelnost. Pro motorkáře platí to samé jako pro cyklisty – pro vyšší bezpečnost je vhodné se vybavit reflexními prvky. Dle odborníků je riziko smrti při nehodě motocyklu 18x vyšší než při nehodě automobilu.

Hasiči během března vyjížděli už k šesti nehodám, při nichž byl účastníkem nehody právě motocyklista. Dne 13. dubna zasahovali pardubičtí u nehody osobního vozu s motocyklistou. Ten utrpěl zranění byl zdravotnickou záchrannou službou ošetřen a převezen do nemocnice. Hasiči zajistili motocykl i automobil proti vzniku požáru i úniku provozních náplní.  

PCD-DN-MOTO-Cepi-1304202203
Orientation: 1
« z 4 »

Motocyklisté, dbejte na řádné dodržování bezpečnostních předpisů, rychlost, způsob a styl jízdy, ale také na ohleduplnost vůči jiným účastníkům provozu na silnicích a předvídavost. Motocyklista je totiž mnohem zranitelnější než řidič čtyřkolového plechového miláčka.

Při prvních jízdách po zimní, nebo jakékoliv delší přestávce, jezděte mimořádně opatrně, neboť všechny návyky se musí nejdřív znovu procvičit a obnovit. To se týká zejména odhadu rychlosti a vzdálenosti a citu pro to, co udělá ten druhý účastník silničního provozu. Sednout si za řídítka a vyrazit, to je neopakovatelný pocit. A čím lépe zvládáte techniku jízdy, tím více radosti v samotném řízení tohoto stroje nacházíte.

Bezpečnou jízdu přejí hasiči Pardubického kraje.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto:HZS Pardubického kraje