Necítíte se dobře a hledáte pomoc? Na záchrance vám poradí i po telefonu

KRAJ – Při Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje funguje informační centrum, které obsluhuje dvě telefonní linky 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Operátoři na těchto číslech pomáhají lidem, kteří nepotřebují akutní ošetření, ale chtějí se poradit o svém zdravotním stavu nebo návštěvě lékaře.

„Volající na linku záchranné služby mohou žádat operátory o radu či informaci, kam mohou vlastními prostředky směřovat svého blízkého k ošetření do ambulancí nebo přímo ke specialistům v nemocničních zařízeních. Mimoto se mohou informovat i o fungování ordinací praktických lékařů, často zde pracovníci operačního střediska zodpovídají také dotazy o provozní době stomatologických pohotovostí. V případě jakýchkoliv nejasností či otázek proto doporučuji se na operátory obrátit, jsou připraveni všechny dotazy zodpovědět nebo jinak pomoci," sdělila náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková s tím, že na linku pro odkladné stavy se lze dovolat na telefonních číslech 469 666 666 nebo 469 666 999.

V případech, kdy je ohrožen lidský život, je však nutné neprodleně kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu na čísle 155, respektive mezinárodním čísle 112. Tato zdravotní služba je dostupná na celém území České republiky, a to včetně pokrytí leteckou záchrannou službou.

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj