„Nechte mě jenom tak si snít," řekl herec Jan Cina jako Malý princ v pardubickém divadle…

„Nechte mě jenom tak si snít," prohlásil Jan Cina ve Východočeském divadle v Pardubicích jako Malý princ ve chvíli, kdy pochopil, že je v noci potřeba spát a přes den pracovat. 

Působivé vyznění netradiční one-man show

Známý herec v představení pražského Studia DVA na motivy knížky Antoina de Saint-Exupéryho účinkoval na jevišti úplně sám. Různá setkání (s růží, hadem nebo liškou) mu připomínaly jen hlasy ze záznamu v podání Moniky Absolonové, Szidi Tobias či Martiny Placrové.

Působivé vyznění netradiční one-man show Jana Ciny dodávala kreativní režie Šimona Cabana a nápaditá scéna Jakuba Kopeckého s jedinečnými audiovizuálními efekty. Divákovu fantazii povzbuzovala spousta zajímavých technických vychytávek a kouzel v kombinaci s pozoruhodnou hrou stínů a světel. 

Odměnou za výkon byly ovace vyprodaného divadla

Velmi důležitou složkou inscenace se stala rovněž hudba Kryštofa Marka. Interpretace písní v podání Jana Ciny byla velmi přesvědčivá a častokrát se k ní přidával ještě tanec, který vítěz zatím poslední jedenácté řady televizní soutěže StarDance… když hvězdy tančí zvládal velmi přirozeně.

Nebylo divu, že za svůj výkon v Malém princovi byl Jan Cina nominován na prestižní Cenu Thálie 2018/2019. V Pardubicích ve čtvrtek večer potvrdil, že právem. Odměnou mu byly ovace vyprodaného Východočeského divadla vestoje.  

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: Studio Dva Divadlo