Nechte kočky kočkami…

Pardubice – Klasika každého zpravodajství tentokrát ale trochu jinak. Městská policie Pardubice si váží každé dobré duše, která se o živé tvory všech velikostí, barev a tvarů stará a zajímá. Ať už se pohybují po Palackého třídě, nebo pod okny v Husově ulici. Labutí rodinku snad už ani nemusíme představovat, ale dnes chceme upozornit hlavně na kočičí obyvatelstvo městských ulic. Poslední dobou ve statistikách klesl počet oznámení na toulavé psy. Zda tento nedostatek volně pobíhajících psů souvisí s noční výjimkou ze zákazu vycházení za účelem venčení jakéhokoliv psa, to zatím nemáme dostatečně ověřené.

Co ale ověřené máme, je stoupající počet oznámení požadující odchyt šelem kočkovitých. Jelikož poslední puma byla na našem území spatřena snad jedině na Bruntálsku, tak se jedná téměř vždy výhradně o kočky domácí. Samotná kočička na ulici (ta čtyřnohá) stává se poslední dobou terčem zájmu starostlivých kolemjdoucích. Potud v pořádku. Pak ale nastává další fáze, kdy občan dojde k názoru, že kočka za každou cenu potřebuje zachránit. Většinou o to nejméně stojí právě ta kočka a podobně jsou na tom s pocity i strážníci a městský útulek. Vysvětlíme proč.

Kočka či kocour je i ve městě volně žijící tvor, který se o sebe ve většině případů dovede velice dobře postarat sám a člověčí péči nezbytně nepotřebuje. Výjimkou jsou případy, kdy je kočka zcela viditelně zraněná nebo nemocná. V ostatních případech je schopna se o sebe postarat samostatně a není třeba ji odchytávat. Strážníci to volajícím vždy trpělivě a někdy i marně vysvětlují.

Proto i my teď žádáme: nevolejte strážníky pokaždé, když vám kočka jakékoliv barvy přeběhne přes cestu. Většinou netouží po mřížích útulku, ale hledá zbytek kočičího gangu, aby společně mohly někde z dohledu pronásledovat vlněná klubíčka. To kočky dělají. Když se nedíváte.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •