Návštěvy v nemocnicích jsou od 17. března opět možné…

KRAJ – Nemocnice Pardubického kraje ruší od čtvrtka 17. března 2022 zákaz návštěv. Ve všech pěti zdravotnických zařízeních, které provozuje, tedy v Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské nemocnici, však je stále třeba dodržovat preventivní protiepidemická opatření.

„Žádáme pacienty i návštěvy, aby v prostorách nemocnice nadále používali ochranu dýchacích cest a dbali na důslednou hygienu rukou," uvedla ústavní epidemioložka Nemocnice Pardubického kraje Lucie Bareková.

Osoby, které mají příznaky akutních respiračních onemocnění, vyzývá, aby návštěvu u pacienta v nemocnici odložili až po jejich odeznění. „Důvodem je ochrana hospitalizovaných pacientů i zaměstnanců nemocnice před případnou infekcí," podotkla Lucie Bareková a upozornila, že návštěvy u covid pozitivních pacientů povoleny nejsou. Ve výjimečných situacích je může povolit ošetřující lékař.

„S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci je pak možné, že bude docházet i k určitým drobným lokálním omezením návštěv," uzavřela ústavní epidemioložka Nemocnice Pardubického kraje.  

Zdroj: Nemocnice Pardubického kraje