Návštěvníky letního kina změří unikátní termokamera…

Pardubice – Filmoví fanoušci, kteří zavítají tento čtvrtek do letního kina, mají možnost změřit si tělesnou teplotu pomocí termokamery. Tu do areálu Za vodou zapůjčí společnost Lenia. Společnost LENIA není v našem kraji neznámou, mino jiné prostřednictvím společnosti Indus chrání Pardubickou nemocnici – Nemocnici Pardubického kraje. Na místě společnost LENIA realizovala instalaci komunikátorů systému PZTS, jež zasílá data a je monitorován rovněž na LENIA pultu centralizované ochrany.

Prodloužená sezona letního kina v Pardubicích pokračuje s technickou novinkou. Návštěvníky, kteří do něj ve čtvrtek  zavítají, změří speciální kamera, která je schopná snadno měřit na dálku osobám teplotu a odhalit tak osoby se zvýšenou teplotou.

Na rozdíl od ručního měření teploty  je tato technologie nesrovnatelně účinnější a není spojena s vysokým rizikem nákazy. Současně  nevyžaduje  ne zcela efektivní ruční zapisování evidence. Bezkontaktní řešení měření teploty těla a automatické zaznamenání zvýšených hodnot, společně s možností pořizování fotografií osob se zvýšenou teplotou a možností návazných akcí – to jsou výhody tohoto unikátního řešení.  Průběh vyhodnocování je představen zde:  https://youtu.be/VJy2869i_K8

“Máme zapůjčenou tuto kameru i vzhledem k současné epidemiologické situaci. Přístroj poslouží našim divákům, aby si mohli ověřit, zda je jejich teplota v normálu,” uvedl Ing. Leoš Kvapil, předseda zapsaného spolku Pardubice -Zelená Brána Polabí. Spolek areál spravuje.

Kvůli deštivému počasí byl původně zamýšlený start letního kina několikrát odložen, v průběhu prázdnin se navíc často kvůli počasí nedalo promítat. Diváci si tedy užívají filmovou sezonu až do konce září.

“Věříme, že i diváci spolu s námi užijí krásné babí léto v letním kině, které jako vždy promítá zdarma. Filmy začínají už ve 20 hodin,” dodal Leoš Kvapil.

Pardubické letní kino je největším letním kinem v České republice a svým rozsahem, počtem projekcí a délkou trvání nejen tuzemským, ale i středoevropským unikátem. Milovníci filmu i filmaři samotní si ho za 14 let jeho existence velmi oblíbili, což může potvrdit 800 tisíc spokojených diváků a také řada osobností, které do letního kina pravidelně jezdí představit své filmy.

Letní kino promítá až do konce září každý den od 20 hodin.

Zdroj a foto: Pardubické letní kino

  •  
  •