Návštěva generála Petra Pavla z nadace Spolu silnější v Oblastní charitě Pardubice …

Pardubice – V úterý 6. května v Oblastní charitě Pardubice přivítali návštěvu generála Petra Pavla z nadačního fondu Spolu silnější zaměřeného na pomoc jednotlivcům i organizacím, kterým do života vstoupila koronavirová krize.

V souvislosti s pandemií COVID-19 musela Oblastní charita Pardubice značně navýšit náklady terénní péče o seniory, nemocné a umírající, zejména na zajištění osobních ochranných pomůcek pro zdravotní sestry, pečovatelky a dobrovolníky, kteří denně zajišťují péči o více jak 600 pacientů a klientů.

„I díky významné podpoře nadace Spolu silnější, můžeme dál poskytovat péči, na kterou jsou uživatelé našich služeb zvyklí a zajistit kvalitní ochranné pomůcky pro všechny naše pracovníky a chránit tak tuto nejohroženější skupinu,“ uvedla Marie Hubálková, ředitelka Oblastní charity Pardubice.

Během své návštěvy se generál Pavel živě zajímal o to, jak pardubická Charita pomáhá. Zvenčí nahlédl do Odlehčovacích služeb Červánky, pozdravil se se sestrami a pečovatelkami a v charitním skladu potravinové pomoci a sociálním šatníku pomohl s přípravou potravinových balíčků pro potřebné a dalším.

„Jsem moc rád, že jsem mohl navštívit pardubickou Charitu a informovat se o její pomoci potřebným, jejíž šíře mě opravdu překvapila. Je tu spousta skvělých lidí, kteří si rozhodně zaslouží podporu od nás všech,“ uvedl na závěr své návštěvy generál Petr Pavel.

Zdroj: Oblastní charita Pardubice

 
 
 • Na Pardubickém závodišti se opět bruslí!
 • Pardubice – Provoz Zimního sportovního parku byl zahájen. Na Pardubickém závodišti se bude od prosince až do února příštího roku

   
   
 • Univerzita Pardubice pozve budoucí studenty na Den otevřených dveří online…
 • Pardubice – Zájemce o studium osloví Univerzita Pardubice letos už pouze online. Plánovaný Den otevřených dveří na všech sedmi fakultách

   
   
 • Ateliéry pro umprumku v Ústí nad Orlicí patří mezi krajské priority v oblasti školství…
 • Ústí nad Orlicí – Hejtman Martin Netolický a radní pro oblast školství Josef Kozel navštívili v pátek město Ústí nad Orlicí.

   
   
 • Opilý řidič zapomněl svítit. Polámaný po skoku z okna zápasil se strážníky i zdravotníky…
 • Pardubice – Mikulášský víkend a strážníci v Pardubicích při něm od pátku do neděle řešili 320 událostí. Policistům strážníci předali dvě

   
   
 • Kraj chce na úpravách haly na Dašické spolupracovat se sportovními kluby…
 • Pardubice – Přestože sportovní hala na Dašické v Pardubicích spadá pod správu přilehlého gymnázia, to jí obvykle využívá jen na hodiny