Nástup! Letní tábory připraveny!

Pardubice – Za pár měsíců se nás léto zeptá, co jsme dělali v zimě. Rodiče dětí budou mít jasno, přihlašovali totiž své děti na letní tábory. Ze široké nabídky, kterou mají pardubické děti k dispozici, nás zaujaly tábory pořádané Domem dětí a mládeže BETA. Zjistili jsme tedy podrobnosti, ptáme se ředitelky DDM BETA Miriam Lukešové.

Co může DDM BETA dětem o letošních prázdninách nabídnout?

Děti se s námi nudit nebudou, to je jisté. Kdo má rád dobrodružství a netradiční cestování, vyrazí na putovní vodácký tábor po řece Sázavě. Nabízíme také možnost strávit týden v Orlických horách a seznámit se se starými řemesly. Pro děti, které raději usínají ve své postýlce je připravena spousta příměstských táborů. Na nich budeme tančit, sportovat, vyrábět kosmetiku nebo keramiku. Podnikneme výlety za zvířátky a na zajímavá místa. Využijeme jako každoročně aktivity ve Sportovním parku Pardubice. Velmi akční tábor prožijí mladí hasiči.

Jaké novinky můžeme očekávat?

Přijede třeba lektor bojových umění a sportů naučit děti základy sebeobrany. Poprvé nabízíme na konci prázdnin tábor speciálně pro předškoláky. Máme recepty na novou řadu přírodní kosmetiky, pořídili jsme vybavení na neobvyklé kreativní techniky i nové sportovní pomůcky. Naši pedagogové a lektoři letos absolvovali spoustu seminářů a kurzů, takže děti se mohou těšit

Nemůžeme pominout otázku ceny. Budou tábory proti loňsku citelně dražší?

Poplatky za tábory jsou vyšší než vloni, ale ne nijak výrazně. Samozřejmě jsme do ceny museli promítnout zvýšení cen potravin, vstupného na sportoviště či do kulturních institucí nebo na dopravu. Táborové aktivity ale každoročně finančně podporuje náš zřizovatel Statutární město Pardubice, takže se rodiče nemusí obávat dramatického zvýšení cen za tábory proti loňskému roku.

Co byste vzkázala rodičům i dětem na závěr?

Že se na ně o prázdninách moc těšíme. Uvítáme jak děti, které ve školním roce navštěvují naše kroužky, tak i děti, které s námi zatím zkušenost nemají a prostředí DDM si přijdou teprve „osahat". Rodiče můžeme ujistit, že jejich děti budou v bezpečném prostředí pod dohledem zkušených a prověřených pedagogů. A budeme dělat všechno proto, aby se domů vracely spokojené a plné zážitků. Přihlašování běží na našich webových stránkách od 1. února, dokud se kapacita všech 15 táborů nenaplní.

Autor: Mgr. Iveta Zemanová
Zdroj a foto: DDM BETA Pardubice