Našla 77 000 a zachovala se vzorně…

Pardubice – Chceme vám představit Markétu Vojtíškovou a její příkladný čin a srdce na správném místě.

Pan Rudolf při vyřizování pozůstalosti u notáře na odchodu ztratil taštičku s penězi. V ní bylo 77 tisíc korun. Ale měl štěstí. Po asi dvaceti minutách ji na zemi cestou z kanceláře ve stejném domě z našla právě Markéta Vojtíšková. „Byl to takový měkký balíček a tam obrovské množství peněz. Koukala jsem a naštěstí v tom byl i lístek s adresou a tak jsem si nahlásila pauzu a šla nález odevzdat na městskou policii,“ uvedla Markéta Vojtíšková.

Strážníci se hned pustili do hledání. A až po jejich telefonátu pan Rudolf zjistil, že peníze vlastně nemá.

„Cokoliv dobrého si umíte představit, hluboce se jí klaním,“ děkoval nálezkyni pan Rudolf. Markéta Vojtíšková nálezné odmítla při jednání na naší služebně a i následně při osobním setkání s panem Rudolfem. Ten ale trval na tom, že jí za její poctivost jí odměna náleží a pět tisíc jí doslova v dobrém slova smyslu vnutil. „Určitě vám patří, bez vás bych neměl nic z toho, berte to prosím jako poděkování. Opravdu na tom trvám a nikam nejdu, dokud si jej nevezmete,“ trval s dojetím na svém pan Rudolf.

A my jsme rádi, že jsme mohli zprostředkovat tento šťastný konec. A Pardubice rozhodně mají slušnou pověst, co se poctivých nálezců týče. Tímto připomínáme i to, že se blíží 1. únor a to je začátek sbírky #KNguyenoviProPivo -> detaily najdete zde: https://tinyurl.com/kNguyenoviProPivo

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •