Náročný víkend strážníků a epidemie alkoholických hadů v Pardubicích…

Pardubice – Od pátku do neděle se Městská policie Pardubice zabývala celkem 342 událostmi. Ať už to byly nalezené peněženka, nebo hořící odpadkový koš, který strážníci uhasili kbelíkem vody.

Za víkend také z ulic Pardubic odstranili 10 použitých injekčních stříkaček. Jednomu muži strážnici vysvětlili, že nocování pod balkonem není nejlepší alternativa řešení domácích rozepří, několikrát jsme přispěli k obnovení nočního klidu, řešili dopravní stížnosti, zjistili majitele nezajištěného bytu, zabývali se drobnými krádežemi v obchodech.

Manekýn nezaplatil

Dvakrát byli strážníci úspěšní při odchytu osob podezřelých z krádeže. V prvním případě si díky dobré znalosti povšimli 43letého, nepracujícího narkomana, který má zálibu v krádežích v obchodních domech. Vzhledem k tomu, že měl u sebe zcela nové sportovní zboží, ze kterého ještě visely cedulky z jednoho obchodu, zajímalo strážníky, zda zboží bylo zaplaceno. Nebylo. Pachatel se doznal, náležitě vyřešen a zcizené zboží za 2256 korun bylo vráceno do prodeje.

Vášnivý čtenář

V druhém případě stejná hlídka opět projevila mimořádný cit pro detail. Povšimla si totiž muže, který v minulých dnech patřil k favoritům na pachatele u krádeže kola v centru města. A přistižen byl právě v okamžiku, kdy si v knihkupectví na nádraží strčil za bundu knihu. Co ho zaujalo na titulu „Třešně ve sněhu“? Nevíme. Ale šlo recidivu a to znamená, že další věc co si přečte, bude obvinění ze spáchání trestného činu. Za tím účelem byl předán do čítárny na policejní služebně.

Opilá, zkouřená, ošetřená

S opilou 16letou dívkou měla kromě jejího kamaráda dostaveníčko také naše hlídka. Slečna na lavičce nadýchala 0,89 promile a k podání alkoholu se doznal její 18letý společník. Strážníci se pokusili děvče předat na vrátnici nedalekého internátu odpovědné osobě. V té chvíli ale dívka začala i zvracet. Kromě toho z ní vylezlo i to, že jí kamarád krom alkoholu podal i marihuanu. Suma sumárum: dvakrát podezření na trestný čin, přivolání záchranné služby a policejní hlídky.

Ztracené klíče

Strážníci pomohli starší ženě v prekérní situaci. Rozrušená dáma hlídku oslovila s žádostí o pomoc s hledáním klíčů, o kterých se domnívala, že je vyhodila spolu s odpadem. Strážníci se ale nejprve vydali podívat na nejpravděpodobnější místo a skutečně, klíče byly jen zapomenuté v zámku.

Zraněná sova

Jestli to byl Errol, nebo jiný nešťastník nevíme. Každopádně strážníci v pátek v Pardubicích na hlavním nádraží v kolejišti zachraňovali sovu. Pokud někomu doručovala poštu, bude se muset nějakou dobu spolehnout na klasický mudlovský způsob (což bude asi šok), protože kalous skončil v sovinci na ošetřovně. Má drobet vykloubené levé křídlo.

Alkohadi

Epidemie alkoholických hadů v Pardubicích. O tomto víkendu strážníci nalezli 6 mužů, kteří se jen zvládli plazit po zemi. Někteří tím vystavili nebezpečí jen sebe, někteří i řidiče. Každopádně o všechny jsme se pro jejich dobro postarali.

Epidemie alkoholických hadů v Pardubicích.
« 1 z 4 »

Tabulka účastníků a hodnoty promile: 
? 3,94 na hřišti
? 2,90 na nástupišti
? 2,17 rozbité okno hospody
? 2,02 na záchodě
? 1,95 v silnici
? X,XX ležící na zastávce (mimo soutěž, jeho pokus nemohl být pro značnou opilost změřen)

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •