Napomenul bezdomovce, ten na něj namířil pistoli…

Pardubice – Nepříjemnou situaci zažil muž, který se v Polabinách stará o úklid veřejného prostranství. Napomenul jednoho z bezdomovců, aby odklidil nepořádek, který kolem sebe nadělal.

Bezdomovec vzápětí napadl pracovníka dřevěnou holí, kterou se jej snažil velkou silou udeřit. Pracovník do rány v poslední chvíli vložil sběrové kleště na odpad a přišel tak jen o hodinky.

Následně bezdomovec na pracovníka vytáhl krátkou střelnou zbraň, u které natáhl závěr a namířil ji proti uklízeči. Ten z místa raději odešel a otřesen tímto zážitkem událost až se zpožděním oznámil svému nadřízenému, který vzápětí uvědomil strážníky.

Hlídka na místo dorazila, nalezla však pouze opuštěný stan a k případu byla přivolána i Policie České republiky. Strážníkům to ale nedalo, ze získaného skromného popisu díky dobré místní znalosti měla výjezdová hlídka dobrou představu, kdo by mohl být útočníkem.

O několik hodin později se podezřelého 44letého muže s bohatou kriminální minulostí podařilo dohledat a zajistit a předat policistům. Střelná zbraň u něj však nebyla nalezena.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •