Náměstí ve Vysokém Mýtě patří řemeslníkům…

Vysoké Mýto – Desátý ročník Mezinárodní soutěže učňů v řemeslných dovednostech „Řemeslo/Skill 2020“ hostí náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě. Budoucí zedníci, obkladači, montéři suchých staveb, instalatéři a truhláři z Česka a Slovenska se musejí vypořádat se soutěžními úkoly. Povzbudit zástupce z Pardubického kraje přijel i radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

„Těší mne, že prestižní soutěž řemeslníků se uskutečnila a to i přes překážky, které organizátoři zvládli překonat. Poděkování také patří pedagogům, kteří budoucí řemeslníky připravili. Soutěže jako Skill považuji za velmi důležité, neboť mají žáci možnost nejen porovnat své znalosti v oboru, ale také mají možnost díky podpoře stavebních firem pracovat s prvotřídními pomůckami a novými materiály,“ sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek. 

Samotné řemeslnické soutěžní úkoly na sebe navazovaly jako při reálné stavbě. „Nejprve zedníci postaví soutěžní stavby z materiálu Heluz a Ytong a v nich budou postupně realizovat svá soutěžní zadání instalatéři, montéři suchých staveb a obkladači. Samostatně budou svůj úkol – výrobu židličky – řešit truhláři,“ sdělila za organizátory Lenka Ulrychová.

Náměstí ve Vysokém Mýtě patří řemeslníkům
« 1 z 5 »

Kromě uvedených oborů se prezentovaly obory tesař, pokrývač a klempíř. Práce na instalaci střešního okna si žáci rozdělili na celé trvání soutěže. V průběhu workshopu mohou návštěvníci konzultovat předváděné práce s odborníky. Veřejnost má možnost se také poradit s profesními odborníky ohledně stavby domů, rekonstrukcí bytů nebo o výběru stavebních materiálů.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •