Namalovali na silnici hranici ČECHY a MORAVA. Dostali pokutu a hrozí jim vězení…

Svitavsko – Chtěli prý oživit zašlou tradici. Pro to malovali na silnice prvních tříd bílou čáru a nápisy ČECHY a MORAVA.

V pondělí 18. května sdělili policisté podezření ze spáchání přečinu poškozování cizí věci dvěma mužům z Brněnska. Jednomu věku čtyřiatřicet, a druhému osmatřicet let. Pro svou grafickou činnost si vybrali silnice I/34 v katastru obce Vendolí a I/35 v katastru obce Opatovec na Svitavsku.

Důvodem jejich výběru byl fakt, že se jedná o hlavní koridory, které spojují celou naši zem. Ani datum prý nebylo vybráno náhodně. V noci z 30. dubna do 1. května se dle jejich vyjádření psaly takzvané „nevyřčené pravdy“.  Když bylo vybráno datum i místo, měli oba pánové přejít k činům. Na obě komunikace měli totožně namalovat bílou barvou čáru, tvořící hraniční předěl. Na jedné straně pak vykreslili nápis „ ČECHY“ a na druhé „MORAVA“.

Způsob, jakým chtěli oživit starou tradici, nebyl zvolen příliš šťastně. Správce obou komunikací vyčíslil vzniklou škodu za poškození cizí věci na téměř 7. 000 Korun.  Oběma jim v případě prokázání viny před soudem, hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •