Nadační fond S námi je tu lépe! obdržel od České Třebové a Ústí nad Orlicí čtyři sta tisíc korun…

Orlickoústecko – Dva šeky na dvě stě tisíc korun získal Nadační fond S námi je tu lépe! od měst Česká Třebová a Ústí nad Orlicí. Dar, který bude využit na další rozvoj nemocnice a pořízení nového vybavení, slavnostně zástupcům Nadačního fondu a Orlickoústecké nemocnice předali starosta Ústí nad Orlicí Petr Hájek a starostka České Třebové Magdaléna Peterková.

Existence nadačního fondu pro mě znamená dvě věci. První z nich je, že díky němu Orlickoústecká nemocnice získává nemalé finanční prostředky. Od měst Česká Třebová a Ústí nad Orlicí jsme převzali dvakrát dvě stě tisíc korun, čehož si velmi vážím,“ řekl předseda správní rady Nadačního fondu S námi je tu lépe! Kvido Štěpánek a pokračoval: „Zároveň má však existence nadačního fondu i druhou rovinu. Přispívají do něj tyto samosprávy, ale i menší obce a jednotlivci. Nemocnice tak není pouze „šedým útvarem“, kam se člověk nechce dostat, když se mu něco přihodí, ale stává se naší nemocnicí, tedy nemocnicí našeho regionu. To není deviza, která by se dala jen tak sehnat. Musí se postupně budovat, což se nám díky nadačnímu fondu daří,“ dodal Kvido Štěpánek.

Za poskytnutý dar poděkoval a slova Kvido Štěpánka potvrdil i oblastní ředitel pro zdravotnické služby Litomyšlské, Orlickoústecké a Svitavské nemocnice Jaroslav Kajzr: „Oběma městům děkujeme nejen za významný dar, ale i dlouhodobou spolupráci. Je dobře, že partnerství mezi fondem a samosprávami, podnikateli i jednotlivci funguje, protože vedle financí je pro nás klíčová i zpětná vazba, kterou díky vzájemné komunikaci dostáváme. Můžeme tak naše služby přizpůsobit požadavkům regionu a zároveň je to vzájemné ujištění, že nemocnice tady byla a je právě pro občany.

Slavnostního předání se zúčastnil také člen představenstva nadačního fondu a primář ORL Josef Hájek, podle kterého má komunikace mezi fondem, potažmo nemocnicí, městy, obcemi, jejich obyvateli a dalšími subjekty v regionu pozitivní dopad. „Nadační fond je pro nás komunikačním kanálem, který rádi využíváme. Díky němu diskutujeme o problémech, o roli nemocnice v regionu nebo o tom, co vylepšit. Zásluhou toho se vnímání nemocnice za poslední léta změnilo, protože se z ní stala ta „naše“ nemocnice,“ podotkl Josef Hájek.

Nadační fond S námi je tu lépe! funguje od roku 2013 a jeho cílem je získávání prostředků pro nákup nových přístrojů a vybavení do Orlickoústecké nemocnice. Prostředky darované městy Česká Třebová a Ústí nad Orlicí budou využity na dva projekty, které fond vyhlásil pro letošní rok. Prvním z nich je pořízení čtyř nových modelů kojence, které poslouží na zkvalitnění výuky kardiopulmonální resuscitace miminka v rámci předporodních kurzů. Druhým projektem, kam poputují darované finance, je zakoupení nového katetru pro radiodiagnostické oddělení. Katetr umožňuje rychle obnovit průtok krve tepnami při uzávěrech různého původu i stáří a bezpečně odstranit krevní sraženiny, a tím zvýšit šanci pacientů na uzdravení končetiny.

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje, a.s.

  •  
  •