Nadační fond Albert rozdělil v Pardubickém kraji čtvrt milionu korun vítězným charitativním projektům…

Pardubice – Ve čtvrtek 7. března slavnostně ocenil Nadační fond Albert v sídle Krajského úřadu v Pardubicích úspěšné organizace v programu Bertík pomáhá. O vítězích rozhodli na podzim svými hlasy zákazníci čtyř hypermarketů Albert v Pardubickém kraji. Celkově nadace v regionu rozdělila mezi projekty na podporu vzdělávání a rozvoje dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí 247 tisíc korun.

„Velmi nás těší, že se díky běžnému nákupu v Albertu mohli lidé blíže seznámit s činností dětských domovů či neziskových organizací v jejich okolí a organizace měly možnost představit svou práci veřejnosti,“ řekla Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert. „Zákazníci v Pardubickém kraji podpořili například nové krizové centrum, činnost dobrovolníků, podporu při vstupu do dospělého života nebo psychologickou pomoc pro děti a mladé lidi ze sociálně znevýhodněného prostředí. Patří jim za to naše velké poděkování,“ dodala.

Slavnostní setkání u příležitosti ocenění vítězných organizací hostil Krajský úřad v Pardubicích. „Pomoc ohroženým dětem a rodinám je oblast, které se v našem kraji intenzivně věnujeme, a jsem velmi rád, že podpora přichází také ze soukromého sektoru. Děkuji Nadačnímu fondu Albert za jeho dlouholetou práci v této oblasti. Je skvělé vidět smysluplné lokální propojení obchodů Albert a místních organizací, kterým gratuluji k úspěchu v programu Bertík pomáhá,“ řekl radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Program Bertík pomáhá je součástí aktivit Nadačního fondu Albert a v souladu s jeho posláním podporuje projekty zaměřené na vzdělávání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Bertíci pomáhají postavit se na vlastní nohy

V obou regionech v Pardubickém kraji se o hlasy nakupujících ucházely dva nejlepší projekty vybrané odborníky. Nadační fond Albert v kraji rozdělil celkem 247 tisíc korun.

Mezi čtyři podpořené organizace na Pardubicku, o kterých rozhodli zákazníci obchodů Albert, patří Centrum J. J. Pestalozziho, Selesiánsky klub mládeže Don Bosco, pardubické SKP-CENTRUM a Dobrovolnické centrum Pardubice. Nadační fond Albert pak v kraji navíc podpořil Výchovný ústav v Brandýse nad Orlicí a Dětský domov Pardubice, kde příspěvek využijí na fungování odborných psychologů a podporu vzdělávacích aktivit.

„Dobrovolníkem se člověk nerodí, nýbrž se jím stává v průběhu života. Jsme velmi rádi, že Nadační fond Albert pomáhá rozvíjet sociálně zaměřené projekty a podpořil také naši organizaci. Velice si toho vážíme,“ komentovala Lenka Mikolášková, vedoucí Dobrovolnického centra Pardubice. Podporu nadace ocenila také Zuzana Tvrdíková z Centra J. J. Pestalozziho: „Nadační fond Albert patří mezi dárce, kteří opakovaně podpořili naše aktivity. Také díky této podpoře můžeme v Žamberku pomáhat rodinám v nouzi a pořídit diagnostické a terapeutické pomůcky a další vybavení pro práci s dětskými i dospělými klienty. Krizové centrum nabízí ucelený komplex služeb, které zde dosud zcela chyběly.“

Zdroj a foto: Albert Česká republika

  •  
  •