Na Zimní olympijské hry mládeže v Lausanne vyráží také sportovci z Pardubického kraje…

Pardubický kraj – Ve švýcarském Lausanne startují Zimní olympijské hry mládeže, které potrvají do 22. ledna. Soutěžit zde bude celkem 74 českých sportovců ve věku od 15 do 18 let. Svá želízka v ohni bude mít i Pardubický kraj, který by mělo zastupovat celkem 10 mladých sportovců.

René Živný, radní Pardubického kraje pro sport a sám bývalý olympionik je z takového velkého zastoupení našich sportovců nadšený. „Tato mezinárodní mládežnická olympiáda je již plnohodnotnou generálkou olympiády velké. Panují zde v podstatě stejná pravidla a je tu stejná atmosféra. Je historicky doložené, že řada sportovců z mládežnické olympiády později reprezentuje svojí zemi i na olympiádě klasické.“

Pardubický kraj budou reprezentovat biatlonisté Svatava Mikysková, Luděk Abrahám a Jan Semirád, freestylový lyžař Štěpán Hudeček, alpský lyžař David Kubeš, hokejistky Adriana Dubová s Andreou Trnkovou a v novince –  dovednostních soutěžích ledního hokeje 3 na 3, se k Andree Trnkové přidají Barbora Dalecká a Dominik Pavlata.

René Živný je rád, že na přípravu řady sportovců z našeho regionu Pardubický kraj dlouhodobě přispívá. „ V systému individuálních dotací talentovaným sportovcům dlouhodobě podporujeme sportovní růst lyžařů Davida Kubeše a Štěpána Hudečka. Stejně tak je naším sportovním diamantem regionu biatlonový klub v Letohradu, kde pravidelně přispíváme většími částkami na rozvoj areálu. Podpora sportu je i nadále naší krajskou prioritou a o to větší radost máme z toho, když se naši mladí sportovci probojují na největší svátek všech sportovců – olympijské hry,“ uvedl radní odpovědný za sport.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •