Na výstroj a výzbroj pro dobrovolné hasiče jde letos téměř 10 milionů korun…

Pardubice – Krajští radní na svém pondělním jednání schválili rozdělení druhé části dotací pro obce, které zřizují jednotky sborů dobrovolných hasičů v celkové částce 4,3 milionu korun. Tuto částku si rozdělilo 90 žadatelů.

Prostředky jsou určeny například na pořízení cisternové automobilové stříkačky, kalových a ponorných čerpadel, zásahových obleků, dýchací techniky či radiostanic. V první polovině roku bylo na obdobné účely uvolněno 5,5 milionu korun.

„I přes dopady koronavirové pandemie jsme dotační tituly pro dobrovolné hasiče rozdělovaly v nekrácené podobě. V rámci distribuce osobních ochranných prostředků, tak následně při povodních, které postihly v průběhu června část našeho kraje, se ukázalo, že dobrovolní hasiči jsou pro zvládání krizových situací nepostradatelní. V letošním roce jsme proto podpořili nákup dalších 47 dopravních automobilů za více jak 14 milionů korun. Tato dotace je cílena na výstroj a výzbroj a škála možností je poměrně pestrá,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„V rámci tohoto druhého kola jsme podpořili 90 obcí. Největší částka, konkrétně 500 tisíc korun, míří do Chrasti na nákup nové cisternové automobilové stříkačky. Holicím pomůžeme 300 tisíci s pořízením nového technického automobilu L1Z Iveco. Mezi větší dotace patří 200 tisíc pro obec Bystřec na nákup staršího požárního vozidla,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Zdroj: Pardubický kraj

  •  
  •