Na ulici nacházíme lecos, ale bojler tu ještě nebyl

Pardubice – Vy víte, že v Pardubicích je možné téměř cokoliv. Naše svodky a zprávy jsou toho dostatečným dokladem. Obvykle se tu najdou psi, kočky, peněženky, kolo, alkohadi, sem tam dítě nebo včerejší den. Ale aby se našel zcela nový bojler, zabalený ještě v originálním balení na ulici, to už vyvolalo v oblasti obočí našich strážníků mírné vlnobití.

V ulici Svobody stál takto několik dní. Teorií o původu máme spoustu, ale hodil by se nám nejlépe majitel. Chápeme totiž, že se dá ztratit i svatá trojice KMB – nikoliv Tři králové – ale Klíče, Mobil, Brýle. Jak ale někomu z kapsy vypadne bojler by zajímalo i nás.  Zařízení určené pro ohřev vody v domácnosti jsme po dohodě uložili na úřadu Městského obvodu Pardubice V. K prokázání vlastnictví by majiteli mohly postačit trčící trubky ze zdi, ale snáze se na úřad nosí faktury nebo objednávkové listy či jiné podobné doklady o nákupu spotřebiče.

Smutné oběti řidičského umění. Obrubníky a značky na ostrůvcích

O příbězích řidičů a silničních ostrůvcích můžeme v Pardubicích směle natočit nekonečný seriál, který délkou překoná i seriály typu Tak jde čas, Ordinace a Ulice seřazené za sebou. Zůstáváme stranou ve vyhrocené debatě na téma, mají-li ostrůvky vůbec smysl a obracíme svou pozornost na nebohé dopravní značení, které je nejčastější obětí snah řidičů zkrátit si průjezd zatáčkou na maximum.

V hlavní roli by nepochybně byla nebohá značka na výjezdu z Kauflandu na Okrajové ulici, která má podobný osud jako kuželka na bowlingové dráze. Podobné traumatické vzpomínky má jistě i dopravní značka na ostrůvku na náměstí Jana Pernera u vjezdu na parkoviště, která snad nevydrží na svém místě déle než týden. Do této rodiny pobořených nešťastníků vstoupil i nový ostrůvek na S. K. Neumanna. Snahu řidičů o provedení zatáčky z ulice Na Spravedlnosti odnesl obrubník, který pod jedním autem odcestoval pár metrů. Nutno podotknout, že na vyorávání tohoto ostrůvku pracovalo předtím mnoho jiných řidičů trpělivě několik týdnů.

V tomto případě měla řidička štěstí v neštěstí. Uvolněný obrubník vyvalený do křižovatky sice autem nabrala i popovezla, ale prakticky beze škod na vozidle. Problém tak bude pouze usadit obrubník zpět a případně naučit řidiče jej při jízdě nezaměňovat s mantinelem. Neprosíme se tímto o plamenné diskuze odpůrců a zastánců ostrůvků, ale apelujeme na vás: myslete při jízdě i na ty nebohé nehodami traumatizované značky a obrubníky a točte lépe volantem. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice