Na tréninkové ploše Stadionu Arnošta Košťála odstartoval McDonald's Cup

Pardubice – Ve středu 12. dubna začal na tréninkovém hřišti, které je součástí kompletně zrekonstruovaného Stadionu Arnošta Košťála, turnaj pro žáky a žákyně základních škol s názvem McDonald's Cup. Druhé okresní kolo proběhne příští středu, přičemž finále se odehraje 26. dubna. 

Turnaj zahájila družstva, která byla tvořena žáky a žákyněmi prvních až třetích tříd pardubických základních škol. Nejvíc se dařilo zástupcům ZŠ Studánka, kteří v rámci úvodního okresního kola skončili na prvním místě. Následovali je žáci ze ZŠ Staňkova a bronzovou příčku obsadily děti ze ZŠ Benešovo náměstí. Medaile dětem předali náměstkyně Jiřina Klčová a náměstek Jan Hrabal, které doplnil útočník z A týmu FK Pardubice David Huf. První dva týmy – ZŠ Studánka a ZŠ Staňkova – v soutěži pokračují a představí se v okresním finále, které se uskuteční ve středu 26. dubna. Příští týden se představí žáci z kategorií čtvrtá až pátá třída. 

Do okresního kola se ve městě zapojilo 15 základních škol, z nichž deset sestavilo družstva jak v kategorii 1.-3. třída, tak v kategorii 4.-5. třída. 

Turnaj probíhá na tréninkovém hřišti u zrevitalizovaného Stadionu Arnošta Košťála. „Jsme moc rádi, že právě děti základních škol mohly využít toto nové fotbalové hřiště s umělou trávou nejmodernější 3. generace, které plní veškeré nároky a požadavky standardu FIFA koncept kvality. V současné době využívá hřiště k tréninkům prvoligový tým FK Pardubice, mládežnické týmy ale probíhá zde například i školení delegátů UEFA. K tréninkovému hřišti náleží 4 moderně zařízené kabiny. Budeme rádi, když toto hřiště budou využívat i ostatní fotbalové týmy z Pardubic a okolí a samozřejmě široká veřejnost. V blízké době spustíme webové stránky s rezervačním systémem, nicméně už teď je možné si hřiště pronajmout telefonicky na čísle 731 898 270" komentoval provoz hřiště Michal Drenko, místopředseda představenstva Rozvojového fondu Pardubice, který provoz hřiště zajišťuje. 

McDonald's Cup je největší školní fotbalový turnaj v České republice, který má za sebou už 23 ročníků. Přičemž každoročně se do klání přihlásí desítky tisíc dětí z více než 2 300 základních škol z celé republiky.

Autor: Kristýna Vlasáková
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubice