Na telefon pod mříží zabraly kleště na hady

Pardubice – Mistrovství improvizace na nejrůznější témata patří k základním pracovním dovednostem strážníka. Názorně vysvětlíme na příkladu. Obyčejná mříž nad sklepními výdechy bytového domu. Šíře mříže čirou náhodou odpovídá nejen drobným mincím, ale také mobilnímu telefonu. Ten se mezi jednotlivé pruhy mříže překvapivě snadno vešel a ocitl se tak na dohled a přesto nedosažitelně daleko od své 37leté majitelky. A teď co s tím.

Řešení by se nabízelo, mříž zvednout a telefon vylovit. Ovšem mělo to háček – mříž byla napevno přivařená. Oknem ze sklepa by to také nešlo, protože okna byla dávno zazděna. Poté, co byla těmito překážkami vyčerpána, už scénář této detektivky čekal na prvky antického dramatu neboli zásah božské moci. V tomto případě se o něj postaral strážník odchytář.

Jediný použitelný nástroj v takto omezeném prostoru se ukázala odchytová tyč na hady. Ve spolupráci s majitelkou telefonu a s využitím mezery v mřížích se podařilo telefon nejdříve posunout a následně vytáhnout zpět nad úroveň chodníku. K velké radosti a díkům v té chvíli samozřejmě už nebylo daleko. Proto jsme tady. Pomáháme.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice