Na svatého Jiří vylézají v Pardubicích alkohadi a štíři…

Pardubice – Na svatého Jiří, vylézají hadi a štíři. V Pardubicích pranostiku doplňujeme o zdejší pověstné a jedinečné alkohady a tento víkend se s nimi z úcty k tradici roztrhl příslovečný pytel.

Jednoho z nich odchytili strážníci na lavičce u mateřské školy, kde se skutečně jen plazil a nechával za sebou vlhkou cestičku. Chvíli na to se strážníci vydali ke hřbitovu, kam se podrostem podél zdi plazila známá žena bez přístřeší, ale zato s 3,2 promile v dechu. Místo v nedaleké kryptě na doporučení lékaře strávila noc raději na záchytné stanici.

Další z alkohadů se plazil po třídě 17. listopadu už brzy nad ránem. Na rozdíl od předchozích exemplářů tento ležící tvor zvládl okamžitou evoluci z plaza na dvojnožce a strážníkům rafinovaně sdělil, že pouze usunul cestou do práce a přerušenou cestu vzápětí znovu nastoupil.

Další problémovou dvojici plazící se dvojici museli strážníci pomoci vypudit z pokoje ubytovny pro jejich značně problémové chování. Za dohledu hlídky si dvojice pobalila obsah svého terária a vydali se světu vstříc.

Další z hadů jak široký tak dlouhý ležel na ulici Karla IV. tak, že částečně i zasahoval do vozovky a hrozilo jeho zařazení mezi druhy ohrožené vyhynutím, před kterým jej zachránila záchytná stanice.

Poslední z víkendových exemplářů se připlazil z hodně dálného východu a za bílého dne se ve Štrossově ulici uložil k plotu. Strážníci s ním po chvíli snažení našli i společný jazyk a řeč a doporučili mu pokračovat v další cestě.

alkohadi5
« z 5 »

Dva nezletilí chlapci, dívka a lahev vodky. Jen ten konec nebyl asi podle plánu

Trojice mladistvých a lahev vodky. Disciplína, která tentokrát nedopadla dle očekávání. V Tyršových sadech strážníci chvíli po sobotní jednadvacáté hodině našli dva mladíky ve věku 17 let, jak společnými silami napájí slečnu ve věku 16.

Dívka suverénně vedla statistiku u provedené dechové zkoušky s výsledkem 1,64 promile, následována oběma mladými muži s výsledkem 1,08 a 0,55 promile. Pro všechny zúčastněné mladé naděje si do finiše museli přijet rodiče. Vyhodnocení výkonů pak dodatečně ohodnotí i sociální odbor magistrátu.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice