Na stojáka: „Proč nemohl přijít covid z Číny a samet už je trochu out?" Blbá blondýna perlila u „Žluťáka"

Pardubice – „Bude to vtipně blbý, nebo blbě vtipný, případně… a na to bych si vsadil… dokonalý!" Tak lákala na sváteční díl stand up comedy show Na stojáka, která se uskutečnila ve čtvrtek 17. listopadu 2022 v pardubickém klubu Žlutý pes.

Vánoce už jsou za dveřmi

„Jsme rádi, že jste přišli. Bytaři teď mají v Pardubicích pré. Den předtím jsme byli v Hradci Králové a tam tak plno nebylo," svěřil se první účinkující, herec a moderátor Daniel Čech, který vycítil, že Vánoce už jsou za dveřmi a on zatím nemá zajištěný ani jeden vánoční dárek. 

„První paniku jsem chytil už někdy v květnu. Nechtěl jsem, abych vše honil jako vždy až těsně před Štědrým dnem po internetu a vypadá to, že to tak dopadne i letos," podotkl Daniel Čech, který dobře věděl, co půjde letos na dračku. Proto si od rodiny přál netradiční dárek pro sebe. „Máslo. Ale ne proto, abych ho hned sežral. To bude investice. Za rok bude mít dvojnásobnou hodnotu. To si pak jedno nechám na investici a druhý sežeru," vysvětlil a pozval na jeviště kolegu Radka Petráše

Igelitka se dá použít i při milování

Havířovský komik usazený v Brně se věnuje stand upu 12 let. Divákům vyprávěl o tom, jak hrál šachy v Holandsku pod vlivem konopí a co ho na covidové době obtěžovalo nejvíc. „Kromě Dominika Feryho asi to, že nebyly famářské trhy," řekl velký propagátor igelitových tašek. „Narodil jsem se v igelitkové době. A igelitka, to byla pěkná, designová věc. Dokonce jsem na ni na škole sbalil svou první čtyřicetiletou servírku," líčil Radek Petráš, podle něhož se prý igelitka dá použít i při milování. „Nedovedete si představit, co vše vám žena slíbí, když jí dochází kyslík," pravil a přivítal na pódiu Ivou Pazderkovou jako Blbou blondýnu. Ta na úvod vypila některým divákům víno a hned ozřejmila, proč není v nejlepším rozmaru. 

Těžký den pro Blbou blondýnu

„Měla jsem hrozně těžký den. Proto jsem v černém," uvedla a vzápětí ze sebe vysoukala, že dostala kopačky od svého snoubence. „Prsten si nechám, i když se se mnou rozesnoubil. Neměl mi ho dávat," prohlásila. „A umřely mi dvě staré kočky. Takže budu doma sama, bez snoubence a koček. Samozřejmě netopím, protože Putin. Je mi zima, a proto jsem nachcípaná. Co mi zbylo? Mám kariéru. A teď jsem v Pardubicích…"

„Jestli mám ráda perník? Slyšela jsem, že je tu dobrá chemička," vyjádřila se Blbá blondýna. Ta ve slavnostní den zazpívala i část hitu Modlitba, který proslavila Marta Kubišová. 

Proč je plameňák růžový?

„Samet už dávno není in, ten mi přijde i trochu out," tvrdila Blbá blondýna a důkladně se věnovala i „inspiračním" teoriím kolem covidu. „Z Číny covid přijít nemohl. Kdyby to tak bylo, nebyl by tak kvalitní," zdůraznila. „Když nám oznámili, ať nosíme masky, tak jsem byla jediná, která v obchodě měla okurkovou," divila se Iva Pazderková, která v druhé půlce show odpovídala i na otázky diváků. „Bylo jich opravdu hodně. Je vidět, že v Pardubicích máte základku," vysekla poklonu městu a hned vysvětlila, proč je plameňák růžový. „Protože má vkus," uzavřela.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Žlutý pes club