Na Štědrý večer dva požáry vánočních stromků…

KRAJ – Hasiči ze stanice Pardubice vyjížděli na Štědrý večer v 17.25 hodin k požáru vánočního stromečku na sídliště Závodu Míru v Pardubicích. Žena v obývacím pokoji byla s dětmi u vánočního stromečku. Vzala prskavku, zapálila ji a v druhé ruce měla zvoneček, kterým zazvonila. Během okamžiku vzplál celý stromeček. Požár se podařilo uhasit ještě před příjezdem hasičů. Ti museli odvětrat silně zakouřené prostory.

Škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 1 milion korun. Dle slov vyšetřovatele hasičů byla příčinou vzniku požáru neopatrnost uživatelky při manipulaci s otevřeným ohněm. Požár se odehrál v devátém patře domu. Uvnitř bytu byla žena, dvě děti a šest koček.

Tři jednotky hasičů vyjížděly na Štědrý večer v 18.03 hodin do Rabštejnské Lhoty, kde v domě došlo k požáru stromečku. Čtyřčlenná rodina měla doma delší dobu stromeček, který byl již proschlý.

Stromek byl postavený před komodou a televizí a umístěn byl na koberci. Po zapálení prskavky se okamžitě vzňal stromek. Jak uvedla vyšetřovatelka hasičů, stačila vteřina a plameny zasáhly nejen stromek, ale dvě komody, sedačku i vánoční dárky pod stromečkem.

Požár vánočního stromečku Rabštejnská Lhota
« 1 z 5 »

Silný žár poškodil výplně dveří i oken. Muž se nadýchal zplodin hoření a posádka záchranné služby ho převezla do nemocnice. K popáleninám dle slov vyšetřovatelky hasičů nedošlo.

Nařízena byla dohlídka místa požáru po dobu 12 hodin. Hasiči vynosili všechny ohořelé věci z domu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Uchráněn byl majetek ve výši 8 milionů korun.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •