Na radnici zavlaje ukrajinská vlajka…

Pardubice – Od zítřejšího rána bude radnici zdobit další vlajka, tentokrát ukrajinská, jejímž prostřednictvím chce město vyjádřit podporu tamějšímu lidu a vyjádřit tímto symbolickým gestem solidaritu se zemí, kterou zmítají válečné nepokoje a hrozba okupace ze strany Ruska. 

„Děkuji všem radním, že se s mou iniciativou ztotožnili a posvětili vyvěšení ukrajinské vlajky na budovu pardubické radnice, jejich rozhodnutí si opravu vážím. Stejný akt učinilo i statutární město Olomouc. Vnímám jej jako gesto, které vyjadřuje alespoň symbolickou podporu ukrajinskému lidu v současných těžkých chvílích a obavách z vojenské agrese a hrozby válečného konfliktu. Všichni věříme, že se současnou vypjatou situaci podaří uklidnit mírovými jednáními," podotýká iniciátor vyvěšení ukrajinské vlajky Jan Hrabal s tím, že vlajka bude na radnici vyvěšena od zítřejších 8:45 hodin až do odvolání.

„Vyvěšením ukrajinské vlajky chce město Pardubice vyjádřit, že je naprosto nepřijatelné, aby v civilizovaném světě svoje zájmy prosazoval jeden stát hrozbou, či dokonce realizací okupace jiné svrchované země. Doufám, že k ničemu takovému nedojde, situace se uklidní a lidé na Ukrajině budou moci normálně a v klidu žít," doplňuje primátor Pardubic Martin Charvát. 

Napětí na Ukrajině eskaluje od začátku letošního roku. Dochází k přesunu ruských vojáků k ukrajinským hranicím a roste také intenzita ostřelování, která si od ledna vyžádala více jak 20 životů z řad ukrajinských vojáků.

Zdroj: Magistrát města Pardubic
Foto ilustrační redakce