Na Pardubickém závodišti strávíte Vánoce na ledě…

Pardubice – Podobně jako v minulé zimní sezoně se Pardubické závodiště proměnilo v Zimní sportovní park. Nekrytá ledová plocha pro veřejné bruslení bude návštěvníkům otevřena i po celé vánoční prázdniny včetně Štědrého dne. Plány může zhatit jenom teplé či deštivé počasí. Pořadatelé doporučují všem návštěvníkům sledovat aktuální informace na webu a facebooku závodiště.

Zimní sportovní park je otevřen od poloviny prosince. Ledová plocha je tentokrát umístěna za paddockem. Pokladna, šatny, občerstvení a další služby jsou umístěny ve vestibulu tribuny D, odkud vede speciální chodník až k ledové ploše. V její blízkosti bude také instalován stan, kde se návštěvníci mohou pohodlně přezout do bruslí.

Od 23. do 30. prosince bude ledová plocha pro veřejné bruslení otevřena od 9:00 až do 22:00 hodin s výjimkou Štědrého dne. To se bude bruslit jen do 15:15 hod. Přesný časový harmonogram je k dispozici na webu závodiště http://zavodistepardubice.cz/zimni-sportovni-park-2019, kde jsou zveřejněny také další informace o službách, ceníku apod., včetně odkazu na online rezervace. Ty budou spuštěny 21. prosince.

Od 25. prosince do 5. ledna bude k Pardubickému závodišti v čase odpoledního bruslení zajíždět také speciální linka městské hromadné dopravy č. 80, kterou Dopravní podnik města Pardubice vypraví na lince Hlavní nádraží přes Masarykovo náměstí až k bráně závodiště.

Nekrytá ledová plocha je do značné míry ovlivněna také meteorologickými podmínkami. Z důvodu bezpečnosti návštěvníků a ochrany ledové plochy může být provozní doba aktuálně upravována. Vzhledem k tomu, že se předpokládají vyšší teploty během Vánoc a následujících dnů, může tato situace nastat častěji. Doporučujeme návštěvníkům před cestou na Pardubické závodiště zkontrolovat si otevírací dobu na webových stránkách či facebooku závodiště, kde budou průběžně zveřejňovány aktuální informace.

Zdroj a foto: Dostihový spolek a.s.

  •  
  •