Na Pardubickém závodišti se bude opět bruslit…

Pardubice – Dostihová sezona definitivně skončila, ta zimní právě začíná. Milovníci bruslení mohou už od příštího týdne využít ledovou plochu Zimního sportovního parku, která stojí v areálu Pardubického závodiště. Vzhledem k aktuálním epidemickým opatřením je ale její kapacita pro veřejné bruslení omezena. Prodej online vstupenek bude spuštěn v pátek 4. prosince.

Poprvé se širší veřejnosti, v případě ideálních meteorologických podmínek, areál otevře v pondělí 7. prosince a nabídne kombinaci bloků pro veřejné bruslení i hobby nájmy. Pro bruslení široké veřejnosti – včetně bloků pro rodiny s dětmi do 10 let věku – jsou k dispozici ve všední dny odpolední hodiny, o víkendech se bude bruslit i dopoledne. O vánočních svátcích bude zaveden speciální režim.

„Jsme rádi, že můžeme nejen obyvatelům Pardubic nabídnout možnost sportovního vyžití. Tak jako v jiných sektorech se však musíme řídit i nastavenými protiepidemickými opatřeními a kapacitu plochy omezit. Věříme, že všichni toto pochopí a budou pravidla respektovat a že si bruslení v areálu závodiště užijí,“ řekl ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller.

Aktuálně je kapacita ledové plochy maximálně 50 osob. Vstupenku je nutné zakoupit dopředu, a to až do vyčerpání kapacity. V online prodeji bude také možné si ledovou plochu pronajmout. Prodej vstupenek bude zahájen v pátek 4. prosince v 18:00 hod. Odkaz na online systém bude k dispozici na www.zavodistepardubice.cz, kde bude také zveřejněn harmonogram bruslení. Po výběru základního vstupného je možné uplatnit slevu na dítě či seniora. Systém prodeje je prozatím otevřen do konce roku 2020.

Ledová plocha je stejně jako v předchozí sezoně postavena za paddockem. K dispozici tu jsou skříňky k uložení věcí. Půjčovnu a broušení bruslí zájemci najdou ve vestibulu tribuny D, stejně jako automat na teplé nápoje. Pro parkování je vyhrazeno parkoviště u hlavní brány.

Provoz Zimního sportovního parku je závislý na vývoji počasí. Příliš vysoké teploty nebo vytrvalý déšť mohou být příčinou nezpůsobilosti ledu a v takovém případě bude ledová plocha pro bruslení uzavřena a vstupné bude vráceno na účet kupujícího.

O všech případných změnách bude Dostihový spolek informovat na webu a sociálních sítích.

CENÍK VSTUPNÉHO

Základní vstupné                                         50,- Kč
Děti do 6 let                                                  10,- Kč
Děti 6-18 let, senioři, nebruslící doprovod         20,- Kč
Nájem hobby                                                            1500,- Kč

Zdroj a foto: Dostihový spolek a.s.

  •  
  •