Na pardubickém Grand Festival smíchu vraždili pro Thálii…

Pardubice – Kam až se dá zajít, když herec prahne po Thálii? Prestižní divadelní cena je na dosah ruky, chybí jen jediný hlas od obávaného kritika, který však má jiné oblíbence. Co s tím? Domluvit mu, přesvědčit ho po dobrém nebo raději umučit Divadelními novinami a jeho mrtvolu přesunout do Národního divadla, kde se zrovna chystá pohřeb dlouholeté opory Zlaté kapličky?

Smrt mu sluší

S komedií Smrt mu sluší zavítalo na 20. ročník Grand Festivalu smíchu pražské Švandovo divadlo. Ve Východočeském divadle v Pardubicích bodovalo s hrou Davida Hrbka, který psal role hercům přímo na tělo a zároveň byl jejím režisérem.

Postavu sebestředného herce Boba Barela, jehož milují diváci, ale nesnáší kritici, ztvárnil velmi přesvědčivě Michal Dlouhý. Ten celé představení spolehlivě táhne společně s Kamilem Halbichem, který si zahrál Bobova agenta Kamila. Divadelního kritika Davida Hartmanna ztělesnil David Punčochář, ředitele Národního divadla Robert Jašków a dramaturgyni Jolanu Humhalovou Natálie Řehořová.

„Selfíčko“ s diváky

Patronkou sobotní soutěžní inscenace přehlídky nejlepších divadelních komedií byla herečka Jitka Sedláčková. „Opět jsem si uvědomila, že divadlo miluju a jak jsem šťastná, že tu můžu stát. Mám v Pardubicích spolužáky, ředitele Petra Dohnala, Jiřího Kalužného, Romanu Chvalovou. S inspicientem Alešem Alinčem jsem byla 20 let na Palmovce, Pepa Pejchal, to je moje srdeční záležitost. Kdybych byla mladší…,“ usmívala se Jitka Sedláčková.

„O Michalu Dlouhém a Kamilu Halbichovi vím ledacos. Znám je víc než 30 let,“ shrnula známá herečka, která si s diváky udělala společné selfie. „Máte se tu krásně, když máte takové divadlo, takové tituly a takového ředitele,“ dodala Jitka Sedláčková.

Výtka od dramaturgyně „Když jsem tu na Festivalu smíchu v roce 2002 hrála Biletářku, asi to bylo dost věrně, protože mi paní dramaturgyně při vstupu do sálu vytkla, že se k divákům chovám velice nepěkně,“ uzavřela. 

Foto: ŠVANDOVO DIVADLO NA SMÍCHOVĚ

  •  
  •