Na nové dálnici D35 si v září zazávodí silniční cyklisté

Pardubice – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s předsedou Cyklistického klubu Pardubice Josefem Říhou. Tématem bylo nejen nedávné Mistrovství České republiky a Slovenské republiky cyklistů do 23 let v České Třebové, ale také další plánované závody na území Pardubického kraje. Jedním z nich bude divácky velmi atraktivní časovka na novém úseku dálnice D35 z Časů směrem na Ostrov, která se uskuteční v sobotu 10. září.

„Ještě před oficiálním otevřením nového úseku dálnice D35 z Časů do Ostrova si ji vyzkouší silniční cyklisté. Pro ně bude připraven 11 kilometrů dlouhý úsek, na kterém se uskuteční pohár mládeže a žen Techniserv Cup a také Extraliga Masters, což je nejvyšší amatérská silniční liga v České republice. Osobně považuji nápad využít dokončovanou dálnici jako velmi dobrý z hlediska diváckého zájmu, ale i zážitku samotných cyklistů," řekl hejtman Martin Netolický, který s Josefem Říhou hovořil také o podpoře cyklistiky v Pardubickém kraji a nedávném Mistrovství České republiky a Slovenské republiky cyklistů do 23 let, které se uskutečnilo v České Třebové.

„Závod byl velmi kladně hodnocen nejen samotnými závodníky, ale i jejich kluby a organizátory, a proto doufám, že se vrcholné závody do našeho kraje brzy vrátí. Ostatně zajímavých cyklistických závodů je v regionu vícero. Jedná se například o závody Regionem Orlicka, Závod míru nejmladších v okolí Jevíčka, Pardubické kritérium či závody horských kol na Dolní Moravě," sdělil Martin Netolický.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj