Na kradeném kole daleko nedojel…

Pardubice – Na kradeném kolem ujížděl, co mu síly stačily. Až na to, že si vybral pro únik stezku pro chodce, kde právě prováděli kontrolu strážníci.

Mladíka na kole vyzvali k zastavení, ten sice zastavil, ale kolo odhodil, dal se na útěk a hlídka za ním. Atleta dostihla a dovedla zpět ke kolu, kde mělo projednávání pokračovat. To se ale ukázalo jako nemožné. Mladík byl dokonalý sedmilhář, který sázel jednu lež za druhou. Nejdříve začal historkou, že zazmatkoval, proto kolo odhodil a utíkal. Při prokázání totožnosti vyzkoušel, že přístupy strážníků do registru obyvatel fungují skvěle, takže vymyšlené osobní údaje byly odhaleny.

Když strážníci zjistili, že je s ním těžké pořízení, využili skvělé místní znalosti asistenta prevence kriminality, který ihned poznal, o koho jde. Ve světle těchto událostí už byl mladíkům druhý pokus o útěk zcela zbytečný. Strážníci totožnost už znali, následnou lustrací však nebylo odhaleno, že by se jednalo o kolo kradené. Hlídka tedy kolo zajistila, odvezla na služebnu a o celé události vyrozuměla kolegy ze státní policie.

O hodinu později se situace změnila. Na PČR totiž přišel muž ohlásit krádež kola a shodou náhod je jednalo o ten samý bicykl, který zajistili strážníci. Majitel si své kolo přišel vyzvednout a případ bude mít dohru v režii Policie ČR.

Zdroj: Městská policie Pardubice
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •