Na divadelní balkon míří písničkář Jaroslav Hutka…

Pardubice – Kulturní park Pardubice vám po celé léto nabízel koncerty konzervatoristů, absolventů školy a dalších mladých umělců. Bohužel, stejně jako se ke svému konci chýlí léto, tak končí i produkce před pardubickým divadlem.

Ve čtvrtek 29. srpna budete mít možnost opět vidět smyčcové trio. Na housle stejně jako na zahajovacím koncertě zahraje Martina Bártová, které budou zdatně sekundovat Vladimír Krejčí na violu a Štěpán Křováček na violoncello. Zahrají jak klasiku, tak i populární věci. „Jsem ráda, že jsem mohla být na prvním koncertu Kulturního parku a těším se i na jeden z posledních. Doufám, že se nám podařilo oživit prostory v centru Pardubic a doufám, že si tady zahraju znova třeba příští rok,“ uvádí ke čtvrtečnímu vystoupení Bártová.

V pátek 30. srpna pak Kulturní park slavnostně zakončí legendární písničkář Jaroslav Hutka, který zahraje program s podtitulem 30 let sametu. „Za posledních 50 let jsem v Pardubicích vystupoval mnohokrát, je to taková pravidelná štace už od 70. let. Dokonce jsem tu zažil své první trestní stíhání tehdejším režimem. Pokusím se teď z divadelního balkonu dát větší důraz na rok 1989, a to nejen písněmi, ale i určitým komentářem. Uplynulo 30 let od revoluce a stále to není tak, jak by mělo být. Mám hromadu písní, které se tématu věnují. A protože je stále ještě srpen, chci připomenout i okupaci z roku 1968,“ nastínil program koncertu Jaroslav Hutka.

Brány Kulturního parku se otevírají již s úderem šesté hodiny večerní, samotná živá hudební produkce však začíná o půl osmé večer.

Zdroj: Kulturní park Pardubice
Foto: Jaroslav Hutka web / Martin Myslivec

  •  
  •