Muž mojí ženy: Jaké je to být ženatý s manželkou, která už jednoho manžela má?

Pardubice – Jaké to je být ženatý s manželkou, která už jednoho manžela má? O tom vyprávěla komedie Muž mojí ženy, která byla k vidění ve Východočeském divadle v Pardubicích. Šlo o epilog letošního ročníku prestižní celostátní přehlídky nejlepších divadelních komedií – GRAND Festivalu smíchu.

Když žena klame dva muže

S hrou nejznámějšího chorvatského dramatika Miro Gavrana zavítalo do města perníku pražské Divadlo Na Fidlovačce. Divákům nabídlo příběh o tom, co všechno se může stát, když jedna žena klame pět let dva muže. Jeden o druhém nemá ani tušení a věří, že jsou pro svou láskou tím jediným vyvoleným. Jenže jednoho dne všechno praskne a oba se setkávají, aby situaci „po chlapsku" vyřešili. A tak posilněni alkoholem vymýšlí, co by v daný moment bylo pro všechny nejlepší. Kdo s kým zůstane a kdo koho opustí? Má cenu hledat novou ženu, zvykat si na ni či raději žít tak, jako tomu bylo dosud? Nebo je čas na překvapivé řešení?

Herecký koncert Michala Dlouhého a Davida Novotného

V hlavních rolích povedené inscenace excelují bývalí spolužáci z konzervatoře – Michal Dlouhý a David Novotný. Právě na nich stojí a padá úspěch celého představení. Pardubická „štace" zastihla Michala Dlouhého a Davida Novotného ve výborné formě. Bylo na nich znát, že si tuto reprízu skutečně užívají. Jejich výkony publikum skvěle pobavily. Zaslouženou odměnou jim byly bouřlivé ovace vestoje.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Divadlo Na Fidlovačce