Muž kradl čokoládu. Prý z hladu. Žena se oháněla holicím strojkem…

Pardubice – Co se krádeží týká, byl to náročný víkend. Strážníci jich řešili celkem 11. Od drobností až po trestné činy.

Mezi pachateli byl například senior, který bez placení zkusil odnést semena petržele za 16 korun. Zajímavé byly i dva případy krádeží celkem 3 kusů slunečních brýlí. Za současného deštivého počasí lze toto chápat, jako výraz optimismu, ale samozřejmě je to spojeno i s vystavením pokuty. Na vodu bohaté počasí možná zohlednil i další pachatel, který se bez placení vydal pro rybářské háčky. I tady tento úlovek se mu prodražil.

Devět čokolád se zase pokusil ukrást 32letý muž z Teplic. Prý tak učinil pouze z hladu. Zvláštní dietu mu strážníci zpestřili o sankci ve výši 6000 korun a čokoláda putovala zpět do prodeje. Další z pachatelů ukradl jen pivo. Jeho problém s placením je ale dlouhodobějšího charakteru a to natolik, že v jeho případě šlo už o trestný čin a strážníci jej k řešení už museli předat policistům. Druhý takový případ zase skončil pokutou v maximální výši deset tisíc korun. To v případě ženy, jejíž seznam přestupků v centrální evidenci je na tyto skutky náležitě bohatý.

Podobnou selektivní dietu zřejmě měla 33letá žena bez trvalého přístřeší, kterou ostraha přistihla se třemi lahvemi rumu. Platit za ně u pokladny nehodlala. A jedno varování zřejmě nestačilo. O den později ji s batohem plným věcí zadrželi na pokladně dalšího obchodu. Nákup se tentokrát krom jiného sestával ze dvou rumů, čtyř vodek a dvou piv. K spolupráci se žena neměla, naopak i přes výzvy strážníků chtěla pokračovat směrem k východu a cestu si zkoušela probít vyzbrojena holicím strojkem. Nepovedlo se. Strážníci zakročili s použitím donucovacích prostředků a ženu, která nadýchala téměř 2 promile alkoholu, umístili na záchytnou stanici.

Zdroj: Městská policie Pardubice

  •  
  •