Mráz plní vestibuly…

Pardubice – S příchodem mrazů a sněhu se opakuje i starý známý jev. Do společných prostor domů se začínají uchylovat nejrůznější lidé. O víkendu strážníci řešili tři takové případy.

Ve vestibulu u bankomatu na třídě Míru ženu překvapil nejprve zápach a poté ležící muž. To samé se opakovalo o den později v jiné pobočce nedaleko odtud. Strážníci muže vykázali. Když ale hlídka někoho vykazuje, neposíláme lidi do zapomnění ani nikam daleko. Hlídka takového člověka poučí o možnostech denního i nočního pobytu, který je v Pardubicích pro potřebné osoby zajištěn službami SKP Centra.

Samozřejmě jsou zde i podmínky jako je bezproblémové chování a zákaz konzumace alkoholu, což bohužel ale bývá hlavní překážka. Stejně jako v posledním případě dnes v noci, kde hlídka probouzela namol opilého muže, který se ve vestibulu obchodního domu na Karlovině stočil kolem lahve alkoholu a odmítal jakoukoliv spolupráci. Kromě nezvládnutí dechové zkoušky před strážníky nezvládl ani pokus o útěk a skončil na záchytné stanici.

Nedobrovolné otužování

K otužování může docházet dobrovolnou nebo nedobrovolnou formou. S druhou možností se na vlastní kůži o tomto víkendu seznámila 50letá žena.

Ta si bez bundy jen v tričku s krátkým rukávem odskočila z kanceláře ven. Jenže klíče nechala uvnitř a dveře podle zákonů schválnosti samozřejmě zaklaply. Po hodině marného telefonování kolegům, kteří by mohli odemknout, nakonec kolemjdoucí zavolal na pomoc strážníky. Ti nabídli ženě deku i azyl ve služebním vozidle, zatímco se podařilo konečně dovolat a zabouchnuté dveře odemknout.

Zdroj a foto: Městská Policie Pardubice

  •  
  •