Moravskotřebovská nemocnice se do nových prostor začne stěhovat v červenci

Svitavsko – Již jen čtvrt roku zbývá k přestěhování Nemocnice následné péče v Moravské Třebové do nového pavilonu, který staví Pardubický kraj. Samotná budova nemocnice bude mít 90 lůžek, ale také rehabilitaci, laboratoře, administrativně-provozní část a stravovací provoz. Součástí areálu je i základna Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. Ve čtvrtek se v nemocnici uskutečnil kontrolní den za účasti hejtmana Martina Netolického a náměstka pro oblast investic Romana Línka.

„V rámci samotné stavby se dostáváme opravdu do finalizace celé stavby. S generálním dodavatelem jsme se dohodli, že do 15. května bude z jeho strany vše dokončeno. V případě dodávek vnitřního vybavení už v některých prostorách můžeme v nejbližších dnech začít vybavovat. Dobrou zprávou je, že jsme ujišťováni dodavateli, že vše potřebné mají naskladněné a neočekáváme tak i ve stávající situaci žádné komplikace. Dokončení dodávek vnitřního vybavení včetně postelí, nábytku a gastro vybavení pak plánujeme do 25. června. V posledním červnovém týdnu bychom pak chtěli stavbu představit veřejnosti a počátek července bychom věnovali přesunu provozu ze stávajícího areálu," řekl hejtman Martin Netolický.

Samotná stavba je největší krajskou investicí v Moravské Třebové. „Kromě hlavní budovy nemocnice, která bude mít 90 lůžek, bude součástí rehabilitační provoz, laboratoře, administrativně-provozní část a stravovací provoz. Vedle nemocničního provozu je součástí budovy také výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. Důležité je, že se nám na výstavbu podařilo získat evropské prostředky z programu REACT," řekl náměstek hejtmana pro oblast investic Roman Línek.

Moravskotřebovská nemocnice se do nových prostor začne stěhovat v červenci
« z 4 »

Debaty o modernizaci nemocnice nebyly jednoduché, a to vzhledem ke složitým majetkoprávním vztahů. „Složitost vztahů, které v areálu panovaly od 90. let, nás vedly k jednání s majiteli budov. Shodu na kupní ceně zastaralých objektů však nebylo možné najít, a proto jsme se rozhodli pro výstavbu zcela nové moderní nemocnice následné péče na pozemku po bývalém dětském pavilonu, který na nás bezúplatně převedlo město," vrátil se k několik let starým jednáním hejtman Martin Netolický.

Autor: Mgr. Dominik Barták / Pardubický kraj
Zdroj a foto:Pardubický kraj