Modernizace vozového parku Českých drah v Pardubickém kraji pokračuje…

Pardubice – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a jeho 1. náměstek pro oblast dopravy a dopravní obslužnosti Michal Kortyš jednali s novým generálním ředitelem a předsedou představenstva Českých drah Ivanem Bednárikem. Tématem byla především pokračující modernizace vozového parku v Pardubickém kraji.

„Průběžná modernizace vozidel byla jedním z hlavních cílů při vyjednávání o nové desetileté smlouvě, která začala platit před rokem. V tuto chvíli víme, že České dráhy mají uzavřenou smlouvu na modernizace celkem 16 vozů Bdmtee. Ty budou postupně nasazované v kraji od jara příštího roku, a to především na koridoru z Kolína přes Pardubice do České Třebové,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Vedle těchto vozidel nabízí České dráhy kraji možnost nasazení desítky vozů řady RegioSpider. „Jedná se o nízkopodlažní vozy určené právě na regionální tratě. České dráhy jich pořídily 22 a nám nabízí přibližně deset z nich. V tuto chvíli budeme o možnosti jejich pořízení jednat. Cena za jeden vůz se pohybuje okolo 18 milionů korun s tím, že je nutné ještě připočíst náklady na úpravu vozidel na české podmínky,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš.

Národní dopravce v rámci desetileté smlouvy, ze které uplynul první rok, zajišťuje pro Pardubický kraj 4,75 milionu vlakových kilometrů ročně. Jedná se o přibližně 80 procent celého území kraje s výjimkou dvou tratí 024 a 025 v oblasti Letohradska a Králicka, kde působí soukromý dopravce LeoExpress.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •