Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2022 junior

Pardubice – Poslední březnové úterý a středu hostila Střední průmyslová škola potravinářství a služeb Pardubice již 24. ročník soutěže Pekař roku v kategorii junior. Finále, které se konalo s podporou generálního partnera Albert Česká republika, se zúčastnilo deset nejlepších studentů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky. 

Soutěžící se utkali v přípravě pšenično-žitného chleba a běžného i vícezrnného pečiva. Finalisté dále soutěžili také s vánočkami a tradičními chodskými koláči. Odborná porota hodnotila dovednosti, manuální zručnost, nápaditost a originalitu zpracování. Vítězem se stal Lukáš Vyhlídal ze Střední školy Brno, Charbulova. Ten si kromě titulu Pekař roku 2022 junior odnesl také velký pohár a nezapomenutelný soutěžní zážitek. 

Soutěž Pekař roku junior se konala již po čtyřiadvacáté a proběhla tradičně pod záštitou Svazu pekařů a cukrářů v České republice. Svaz podporuje studenty pekařských oborů speciálním stipendiem, vydává odborné publikace a propaguje pekařský obor u odborné i široké veřejnosti. „Cílem naší juniorské soutěže je podpora mladých talentů a pekařského oboru jako takového. Velmi nás těší, že studenti si akci skvěle užili a na místě byla tradičně příjemná, ale zároveň soutěžní atmosféra," říká Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR.

I letos se uskutečnila juniorská kategorie soutěže Pekař roku s podporou společnosti Albert. „V rámci výuky i praxe dlouhodobě spolupracujeme s odbornými školami po celém Česku. Proto nás těší, že můžeme být hlavním partnerem této soutěže. V Albertu dlouhodobě podporujeme pekařské řemeslo a učňovské školství, protože ve velkých obchodech provozujeme pekárny s vlastní výrobou, a navíc odebíráme pečivo od desítek regionálních českých pekáren," řekl Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Vítěz – Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2022 junior
« z 5 »

Žáci Střední průmyslové školy potravinářství a služeb Pardubice „Nina" Tran a Maxmilián Malý uspěli v tvrdé celorepublikové konkurenci v soutěži Pekař roku junior. Na domácí půdě získali 2. místo (Nina) a 3. místo (Max). Velká gratulace!


Svaz pekařů a cukrářů v České republice, z. s. (SPaC ČR), je významné potravinářské profesní sdružení, které hájí zájmy firem podnikajících v pekařském a cukrářském oboru a podporuje jejich činnost. V současné době sdružuje 130 členů – pekáren a cukráren, dodavatelů strojního zařízení, surovin, služeb a potravinářských škol. Více informací na www.svazpekaru.cz.

Foto: Petr Mevald a Střední průmyslová škola potravinářství a služeb Pardubice
Zdroj: Double-U PR, s. r. o.