Mladí hokejbalisté přinesli ukázat bronzový pohár

Pardubice – Jedním z úspěšných sportů v našem kraji je i hokejbal.  Od příštího roku budou v extralize mezi dvanácti účastníky dokonce tři týmy z regionu – z Pardubic, Svítkova a Letohradu. A o tom, že dospělým dorůstá i kvalitní mládežnická základna, přesvědčili radního pro sport a volnočasové aktivity Pardubického kraje Alexandra Krejčíře mladší žáci HBC Pardubice, kteří se přišli pochlubit bronzovým pohárem z přeboru České republiky.

„Je vidět, že hokejbal kluky i holky opravdu baví. Tento tým mladších žáků má dívku brankářku a velmi si ji pochvaluje. Líbí se mi, že trenéři netlačí na pilu, rozvíjejí pohybové schopnosti dětí celkově, podporují týmového ducha a věnují se všem, kteří o to mají zájem, bez ohledu na jejich talent. To je pro děti důležité a čas strávený v mládežnickém sportu jim hodně dá i pro další život, i když třeba nebudou mistry světa. Na druhou stranu se v dospělosti někdo z nich může prosadit i mezi nejlepšími a dostat se i do reprezentace," uvedl Alexandr Krejčíř.

Mladí hokejbalisté přinesli ukázat bronzový pohár
« z 7 »

Kluby nabírají zájemce už od pěti let, v mládežnických kategoriích hrají kluci i holky. V samostatné  Lize žen jsou mezi devíti ženskými týmy tři z Pardubického kraje – kromě HBC Pardubice a HBC Svítkov Stars Pardubice také hokejbalistky z TJ Sršni Svitavy.

Autor: PhDr. Zuzana Nováková
Zdroj a foto: Pardubický kraj