Místo lešení, demontovali měděnou střešní krytinu za půl milionu korun…

SVITAVSKO – Na Velikonoční pondělí dne 13. dubna Policie přijala oznámení o odcizení měděné střešní krytiny z Gymnasia v Poličce. Pachatelé tuto krytinu ze střechy o výměře 120 mdemontovali a odvezli. Výborná práce kolegů na místě činu vedla k tomu, že jsme hned druhý den sdělili obvinění třem mužům.

Jednalo se o dělníky ve věku 22, 25 a 34 let. Muži ve věku 22 a 34 let byli již v minulosti soudně trestáni. Jejich společným úkolem měla být montáž a demontáž lešení u právě probíhající rekonstrukce střechy Gymnasia. Jenže místo lešení, tuto neděli a Velikonoční pondělí, společně demontovali měděnou střešní krytinu, která měla na střeše zůstat. Tu následně v oba dva dny naložili do přistaveného vozidla a z místa odvezli. Svým jednáním způsobili škodu, která byla vyčíslena zřizovatelem Gymnasia na půl milionu korun.

Místo lešení, demontovali měděnou střešní krytinu za půl milionu korun...
« 1 z 4 »

Za zločin krádeže jim v případě prokázání viny hrozí až osmiletý trest odnětí svobody, neboť se výše popsaného jednání dopustili v době vyhlášeného nouzového stavu na území České republiky.

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •