Místo cestujících 90 000 kusů cigaret bez nálepek

Chrudimsko – Chrudimští policisté z oddělení hlídkové služby o víkendu kontrolovali 59letého řidiče osobního vozidla zn. Mercedes Benz se zahraniční poznávací značkou. Ten na sebe upozornil ve Skutči tím, že nerespektoval dopravní značení při průjezdu křižovatkou ulic Obchvatová, Vítězslava Nováka a Nádražní. Policisté se proto rozhodli řidiče předepsaným způsobem zastavit a zkontrolovat. 

Všimli si, že se uvnitř vozu nachází větší počet bílých krabic. Na dotaz policistů, co se v krabicích nachází, se řidič začal chovat značně znepokojeně. Po otevření jedné z krabic policisté zjistili, že se uvnitř nachází 25 kartonů nekolkovaných cigaret. V zavazadlovém prostoru hlídka nalezla 12 bílých kartonových krabic a dalších 6 bylo na zadních sedadlech.

PCR-Krimi-cigarety-2709202202
« z 4 »

Následně hlídka cestou operačního střediska zažádala o asistenci Celní správu ČR a celou věc a veškeré zjištěné skutečnosti jim předala k dalšímu opatření.

Řidič navíc policistům nepředložil občanský ani řidičský průkaz. Oba doklady měl pouze vyfocené ve svém mobilním telefonu.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR